اقتصاد

لزوم توجه به آزاد راه زنجان -تبریز

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به مصوبات سفر اخیر ریاست جمهوری به استان آذربایجان شرقی که یکی از دلایل مهم این سفر، حل اساسی مشکلات مربوط به آزادراه زنجان- تبریز بوده است، گفت: در این سفر مصوب شده است آزادراه زنجان- تبریز از بخش خصوصی به دولت تحویل شود تا مشمول بهره‌مندی از اعتبارات دولتی شود. امیدواریم با پیگیری کمیسیون‌های دولتی، ظرف ۲ ماه آینده موضوع بررسی شود تا سال آینده بتوانیم از محل منابع دولتی، اقدامات موثری در این محور انجام دهیم.
جعفر قزوینیان در رابطه با وضعیت آزادراه زنجان- تبریز اظهار کرد: این آزادراه توسط سرمایه‌گذار احداث و به بهره‌برداری رسیده که مسئولیت نگهداری آن را نیز بر عهده دارد، از این رو ما مجوزی نداریم تا از محل اعتبارات دولتی در این حوزه هزینه‌کردی داشته باشیم.
این مسئول با بیان اینکه وضعیت رویه محور آزادراه زنجان- تبریز به هیچ عنوان مناسب نیست، از پیگیری‌های رفع این ضعف توسط دادستان، استانداری و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان خبر داد و گفت: سرمایه‌گذار مربوطه متعهد بوده که بعد از گذشت ۱۲ سال، عملیات روکش کامل آسفالت را انجام دهد اما اقدامی در این حوزه نکرده است، البته سرمایه‌گذار برای عدم انجام برخی تعهدات خود دلایلی دارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: با توجه به لزوم اجرای عملیات ارتقای ایمنی در آزادراه زنجان- تبریز، عملیات روکش آسفالت به سطح ۷ کیلومتر انجام گرفته اما ضروری است که مسئولان نگاه ویژه‌ای به این محور داشته باشند.
قزوینیان با اشاره به مصوبات سفر اخیر ریاست جمهوری به استان آذربایجان شرقی که یکی از دلایل مهم این سفر، حل اساسی مشکلات مربوط به آزادراه زنجان- تبریز بوده است، عنوان کرد: در این سفر مصوب شده است آزادراه زنجان- تبریز از بخش خصوصی به دولت تحویل شود تا مشمول بهره‌مندی از اعتبارات دولتی شود. امیدواریم با پیگیری کمیسیون‌های دولتی، ظرف ۲ ماه آینده موضوع بررسی شود تا سال آینده بتوانیم از محل منابع دولتی، اقدامات موثری در این محور انجام دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا