یادداشت و مقالات

خودروی خارجی را آخر پائیز می شمارند!

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، شیطان کر بالاخره موضوع واردات خودروی خارجی جدی شد و علی رغم مخالفت های جناب میر سلیم و اعوان به سلامتی قرار است یک عده از هموطنان ما از شر مصائب و مصیبت های خودروهای وطنی خلاص شوند و در پائیز هزار رنگ با خودروهای خارجی مثل هیوندا اکسنت، هیوندای ۱۰، میتسوبیشی میراژ، چانگان سی اس ۳۵، ام جی ۳ و ام جی ۶، سیتروئن C ۳ و محصولی از شرکت فولکس واگن (سئا) که زیر ده هزار دلار هستند، در خیابان های مملکت دور دور کنند. حق هم دارند بندگان خدا … بالاخره آهن فروش و طلافروشی که در سال، دو میلیون تومان وجه رایج مملکت را روی چشم شان می گذارند و به عنوان مالیات یک سال، تقدیم سازمان امور مالیاتی می کنند، باید درآمد هنگفت شان را یک جای درست و حسابی خرج کنند!
کار تا جایی از خرک در رفته که در مملکت زیر چهار میلیارد و هشتصد میلیون تومان، اصلاً درآمد به حساب نمی آید و نیازی به پر کردن اظهار نامه مالیاتی نیست!
باور کنید یک عده در این مملکت از پول پارو کردن خسته شده اند و از کُت و کول افتاده اند و کم مانده رباط صلیبی پاره کنند! ناقلا دست به هر چیز هم می زنند طلا می شود و وارد هر تجارتی می شوند برد می کنند و اصلاً هم ربطی به سیاست های غلط اقتصادی و بانکی و امضاهای طلایی و … ندارد! شم اقتصادی شان قوی است.
حالا به نظر شما کسی که با ارز نیمایی کالا وارد می کند و با قیمت ارز آزاد آن را روانه بازار کرده و یه شبه چند میلیارد عایدش می شود، باید پراید و پژو پارس و تندر ۹۰ سوار شود؟! کسی برای نما، تزئینات و سیستم گرمایش پارکینگش دو سه میلیارد هزینه می کند، می تواند پرشیا سوار شود؟!
پراید و تندر ۹۰ مال کارمندی است که ۵ برابر طلافروش و پزشک و وکیل، مالیات می دهد و قبل از اینکه حقوقش را دریافت کند، به قول ابوالفضل بیهقی مالیاتش را از اصل حقوقش می ستانند!
البته نه اینکه دوستان صمت فقط هوای پولدار ها داشته باشند و به ما معمولی ها بی توجه باشند. اصلا و ابدا… چرا که مصوب کرده اند خودروهای بالای بیست هزار دلار که باعث فخر فروشی می شوند وارد کشور نشوند!
فلذا اگر دیدید طرف کاشانه اش ۴۰۰ میلیارد قیمت دارد و ساعتش سه میلیارد می ارزد و هزینه غذا و شامپوی سگ دخترش در ماه برابر با کل بودجه هیات اسب سواری یک استان است، ولی خودروی زیر ۱۰ هزار دلار چینی سوار شده، مربوط به سیاست های ضد فخرفروشی وزارت صمت است که دوستان همزمان برای تعدیل بازار خودرو، در کارزار فرهنگی نیز در خط مقدم هستند!
به قلم؛ وحید حاج سعیدی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا