سیاسی و اجتماعی

برگزاری مانور سراسری زلزله در ۱۰۲ مدرسه استان زنجان

بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله در 102 مدرسه زنجان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در حاشیه مانور زلزله در مدرسه متوسطه اول پسرانه دولتی علامه طباطبایی ناحیه ۲ زنجان گفت: بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار” مدرسه ایمن – جامعه تاب آور” در ۱۰۲ مدرسه این استان برگزار شد.
دکتر سید قاسم موسوی افزود: مدرسه ایمن، مانور، جامعه تاب آور، هشدار و زلزله امروز بار آموزشی را برای دانش آموزان داشت که انتظار می رود این آموخته ها را با خانواده نیز تمرین کنند.
وی یادآوری کرد: هیچ نقطه ای در کره زمین مصون از وقوع زلزله نیست و در سطح کشور نیز روزانه این حادثه اتفاق می افتد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بر اساس آمار مدیریت بحران استان از ابتدای سالجاری تاکنون چهار هزار زلزله در سطح کشور روی داده است.
موسوی اظهارداشت: با مطالعه سایت های زمین شناسی و زلزله این تعداد حوادث را مشاهده خواهیم کرد و با توجه به اینکه شدت و بزرگی این زلزله ها کم است قابل احساس نیست.
وی تاکید کرد: اما گاهی ممکن است شدت آن بیشتر شده و در ساعت هایی از شبانه روز اتفاق افتد که در مدرسه یا منزل باشیم که نیاز است آموزش های انجام شده در خصوص پناه گیری و خروج اضطراری در زلزله رعایت شود و امسال مانور زلزله در مدارس استان ۲۴ سال است که اجرا می شود.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: دانش آموزان علاقمند می توانند در کلاس های آموزشی امداد و نجات هلال احمر در سرتا سر استان شرکت کنند و علاوه بر این با مراجعه به سایت آموزشی خادم از این آموزش ها بهره مند شوند.
موسوی خاطرنشان کرد: علاوه بر این دانش آموزان می توانند با مراجعه به سامانه جامع اعضا و داوطلبان عضو جمعیت هلال احمر استان زنجان شوند.
وی با بیان اینکه حدود ۱۲ هزار نفر عضو در حوزه جوانان در جمعیت هلال احمر استان داریم، خاطرنشان کرد: این تعداد از اعضا در برنامه های مختلف در ارائه خدمات بشردوستانه به هموطنان فعالیت دارند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: امید داریم هیچگاه حادثه غیرقابل جبرانی نداشته باشیم و با توجه به ارتقا آگاهی هموطنان خسارت های جانی و مالی ناشی از حوادث در سطح کشور کاهش یافته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا