اقتصاداخبار ویژه

احصا واحدهای تولید کننده مصالح ساختمانی در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،خلیل قاسملو در بازدید از آخرین وضعیت پروژه‌های نهضت ملی مسکن در غرب زنجان ، گفت: تامین منابع مالی، تامین زیر ساخت‌ها و تامین تسهیلات پروژه‌های مسکن ملی بسیار مهم است.

وی ابراز داشت: طی هفته گذشته جلسه‌ای با سیستم بانکی استان برگزار شد و تعهد بانک مسکن استان ۱۴ هزار و ۷۰۰ واحد است که سهمیه سایر بانک‌ها مشخص شده و قرار شد این سهمیه مشخص به بانک‌هایی که سهمیه دارند ابلاغ شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان، با بیان اینکه پروژه‌های مسکنی که در استان شروع می‌شود به صورت پویا ثبت نام شود، افزود: این مهم باعث می‌شود پروژه‌ها بر حسب مشارکت افراد موقع تحویل، اولویت بندی می‌شوند.

قاسملو با بیان اینکه استان زنجان در دو فصل متوالی به خاطر اجرای طرح نهضت مسکن ملی کمترین نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده است، افزود: نرخ بیکاری در تابستان امسال ۵.۵ درصد و در بهار ۵.۴ درصد بوده و در اقتصاد ۵.۵ درصد نرخ بیکاری طبیعی است و خوشبختانه این استان در خصوص نیروی کار بخش ساختمان به مرحله اشباع رسیده است.

وی به تامین مصالح ساختمانی که در اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن استفاده می‌شود اشاره کرد و افزود: تمام واحدهایی که در استان در زمینه تولید مواد اولیه و متغیرهای که در شکل دادن به مسکن دخیل هستند و فعالیت می‌کنند احصا شده و در این خصوص نشست‌هایی برگزار خواهد شد تا خطوط تولید و شیفت‌های کاری افزایش پیدا کند و از تولیدات هم پشتیبانی خواهیم کرد تا در تامین مصلح ساختمانی کمترین مشکل را داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان، با بیان اینکه در سال بیش از هفت هزار و ۵۰۰ واقعه ازدواج در استان زنجان رخ می‌دهد، افزود: در ۱۰ سال گذشته انباشت تقاضا در بخش مسکن را داشتیم و عرضه مسکن محدود بوده است.

قاسملو ادامه داد: در سال گذشته استان زنجان جزو استان‌های گران کشور در بخش پوشاک بود ولی با حمایت از تولید کنندگان حوزه پوشاک امروز وضعیت قیمت پوشاک در استان بهتر شده است.

وی با تاکید بر اینکه حمایت لازم از واحدهای تولیدی خطوط «شن و ماسه» و «سیمان» و غیره را خواهیم داشت، افزود: باید پشتیبانی لازم از توسعه خطوط تولید مصالح ساختمانی و سرمایه در گردش را داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان، با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل کمبود یونولیت در استان زنجان وجود دارد، بیان داشت: باید بر این امر اذعان داشت که تولید و واحد تولیدی این محصول کم است و باید حمایت شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا