اقتصاد

توزیع بیش از ۸۰ هزار تن آرد در سطح استان زنجان

بیش از 80 هزار تن آرد از اول فروردین تا 30 مهر ماه سالجاری در سطح استان زنجان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، ولی اله زمانی در تشریح جزئیات این خبر، اظهار کرد: بیش از ۸۰ هزار تن (۲ میلیون کیسه ۴۰ کیلوگرمی) بین واحدهای خبازی، مصارف خانگی روستایی و صنف صنعت توزیع انجام شده است.
زمانی گفت: به طور میانگین ماهانه ۱۰ هزار تن آرد در بین بیش از ۱۶۰۰ واحد نانوایی سطح استان توزیع می گردد که از آن حدود ۷۵۰ نانوایی در شهر زنجان قرار دارد.
وی اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ۲ هزار و ۵۳۶ تن آرد خام خانه پز به روستاهای استان که فاقد واحد نانوایی توزیع شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با اشاره به اینکه توزیع آرد نانوایی ها از طریق سامانه یکپارچه مدیریت آرد انجام می شود، ادامه داد: این سامانه با هدف نظارت بر توزیع و جلوگیری از خروج آرد از شبکه در دو بخش انجام می شود، یک بخش نظارت حمل آرد از کارخانه تا نانوایی و بخش دوم سامانه فروش بدون نظارت بر حمل آرد صورت می گیرد.
ولی اله زمانی ادامه داد: آرد مصارف خانگی روستایی با تهیه لیست جمعیت از طریق نماینده روستا، دهیاری، شورای اسلامی روستا و خانه بهداشت و با تایید جهاد کشاورزی، بخشداری و فرمانداری توزیع می شود.
وی تصریح کرد: استان زنجان دارای شش کارخانه آرد سازی می باشد و آرد تولید شده به وسیله شرکت‌های حمل و نقل و خود حمل توزیع می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا