فرهنگ و هنر

تجلیل از محمود نظرعلیان در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

در آیین اختتامیه سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از تعهد و نقش مثمرثمر محمود نظرعلیان در تربیت نسل متعهد به سینما تجلیل شد.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، در آیین اختتامیه سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران که با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمد خزاعی رییس سازمان سینمایی و فیلم‌سازان و هنرمندان و جمعی از فعالان و چهره‌های فرهنگی در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار و از مقام هنری محمود نظرعلیان بازیگر باسابقه فیلم‌های کوتاه و آثار سینمایی تجلیل به عمل آمد.
نظرعلیان در این رویداد فرهنگی با بیان اینکه همه فعالان شهرستانی سینمای کوتاه قابل تقدیر هستند، گفت: با دیدن آثار جوانان در جشنواره سی سال جوان شدم. وی به دست‌اندرکاران و تصمیم‌گیران فرهنگی هنری کشور برگزاری «جشنواره فیلم کوتاه ایران» را پیشنهاد داد.
سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۲۷ مهر تا دوم آبان ماه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.
محمود نظرعلیان، بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، در سال ۱۳۲۹ در شهر اردبیل متولد شد. وی دارای مدرک درجه یک هنری است و دیپلم افتخار نوزدهمین جشنواره بین‌ المللی فیلم فجر به عنوان بهترین بازیگر مکمل مرد را در کارنامه دارد. همچنین شایان ذکر است؛ ایشان از اعضای شورای تصویب فیلمنامه حوزه هنری استان زنجان می‌باشد
از جمله آثار وی می‌توان به «گورکن»، «سه کام حبس»، «پوست»، «چند کیلو خرما»، «برای مراسم تدفین»، «روسی»، «رقص پا»، «تمشک»، «بی‌نامی» و «رویای سبز» اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا