اخبار ویژهسیاسی و اجتماعی

داشتن دغدغه مردم نیاز ما مسئولان است

از تولید ثروت در روستاها و افزایش کیفیت زندگی روستاییان حمایت می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان؛ دکتر محسن افشارچی در همایش و کارگاه آموزشی دهیاران استان با تاکید بر اینکه همانگونه که رئیس جمهور، از ویژگی خاکی و مردمی بودن برخوردار است افزود: ما و دهیاران این کشور هم با تاسی به رئیس جمهور خود، باید مثل او در میان مردم باشیم اگر چه می دانم همه دهیاران خاکی هستند و تجربه کار در روستا را هم دارند.

وی با تاکید بر اینکه عملکرد حاصل از تعامل روستاییان و دهیاران و توفیقات حاصل از تلاش آنها، باعث خرسندی و مایه مباهات است، تصریح کرد: قطعا کاری که برای رضای خدا باشد، عایدی بسیار زیادی هم خواهد داشت.

استاندار زنجان با بیان اینکه مشکل هر روستایی قبل از آنکه به یک معضل تبدیل شود، باید به مسئولان مربوطه منتقل شود، گفت: داشتن دغدغه مردم نیاز ما مسئولان و رفع آن تکلیف و وظیفه ما است.

افشارچی با اشاره به اینکه نباید مردم را فقط به خاطر از سر باز کردن کاری که می‌توانستیم برایشان انجام دهیم، ناراضی کنیم افزود: نباید به این دلیل که ما حواسمان به روستاییان و مشکلاتشان نیست، برایشان نارضایتی ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه بخشداران باید بدانند در روستاهایی که متولی آن هستند چه می‌گذرد تصریح کرد: آنها بایداز کمبودها و مشکلات روستاییان مطلع باشند.

استاندار زنجان با بیان اینکه اگر چه گاهی ممکن است روستاییان مشکلاتی داشته باشند که نتوانیم آنها را حل کنیم گفت: اما می توانیم صدای آنها را گوش کنیم.

افشارچی با اشاره به اینکه بخشی از عدالت در جمهوری اسلامی از مسیری که دهیاران و بخشداران در آنجا به عنوان مسئول حضور دارند میگذرد اظهار داشت: اگر ما روستاها را درست ببینیم و از تمام امکانات تسهیلاتی، اعتباری دهیاریها و همیاری روستایی ها، برای ایجاد ثروت بیش از آنچه که در روستاها است استفاده کنیم رخدادهای خوبی رقم خورد.

وی از وقوع چنین رخدادهای خوشایند در چند روستای استان خبر داد و گفت: یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان خرید گندم، فقط در روستاهای شهرستان خدابنده داشتیم که افزایش آن نسبت به سالهای گذشته مشهود است.

استاندار زنجان افزود: قطعا آنها با نقدینگی حاصل از فروش گندم، به دنبال سرمایه گذاری هستند تا ثروت بیشتری تولید کنند که ما نیز دقیقا چنین رخدادهایی را برای روستاییان می خواهیم.

افشارچی تاکید کرد: از تولید ثروت در روستاها و افزایش کیفیت زندگی روستاییان حمایت می کنیم.

وی با بیان اینکه افزایش ثروت روستاییان برای ما هم بسیار رضایت بخش است، گفت: اقدامات مسئولان متولی روستاییان و کمک در راستای تولید ثروت و افزایش دارایی های آنها از طریق مولد های روستایی مانند کشاورزی، فراتر از وظایف معمولی دهیاران و متولیان روستاها است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه ما هم باید در همین راستا کمک کنیم اظهارداشت: گره گشایی، تسهیلگری، نگاه و حرکت رو به جلو باید سرلوحه همه مسئولان و خدمتگذاران مردم باشد.

افشارچی با بیان اینکه انتظار داریم ضریب جینی استان امسال تکان اساسی بخورد گفت: علاوه بر رخدادهای مثبتی که در حوزه گندم در شهرستان طارم و خدابنده افتاده، قطعاً در دیگر بخش های کشاورزی مانند تغییر الگوی کشت اتفاق های مبارک خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا