اقتصاد

فرصت طلایی اخذ تسهیلات بانکی خود مالکین

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان، از تداوم ثبت نام تسهیلات خود مالکی مسکن و نوسازی بافت فرسوده در استان زنجان خبر داد.
سعید شاهین فر ،با اشاره به اینکه تسهیلات مذکور در قالب طرح نهضت ملی مسکن پرداخت می شود, افزود: از ۱۳ دی ماه سال گذشته سایت سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس https://saman.mrud.ir فعال شده است و سازندگان بخش خصوصی(خودمالکی) و در بافت‌های کم برخوردار و ناکارآمد شهری و نیز در محدوده های خارج از بافت فرسوده در استان زنجان می‌توانند برای دریافت تسهیلات بانکی اقدام کرده و در سامانه مذکور ثبت نام کنند.
وی ابراز داشت: مکاتبات لازم با وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی شهری صورت گرفته و متقاضیان به صورت مرحله‌ای برای دریافت تسهیلات بافت فرسوده از طریق سامانه مذکور به بانک عامل معرفی می‌شوند.
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه ثبت نام برای اخذ تسهیلات بافت فرسوده مسکن در استان زنجان همچنان ادامه دارد، افزود: زنجانی‌ها می‌توانند در سایت سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن ثبت نام کرده و از این فرصت استفاده کنند.
وی در ادامه به پرداخت تسهیلات بانکی برای خود مالکین در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای ساخت و ساز مسکن در استان زنجان اشاره کرد و گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه «https://saman.mrud.ir» ثبت نام کرده و با تکمیل مدارک و انتخاب بانک عامل پیگیر دریافت تسهیلات خود باشند.
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان ابراز داشت: خود مالکین می‌توانند با داشتن پروانه ساختمانی زمین مورد نظر جهت دریافت وام اقدام کنند.
شاهین فر به میزان تسهیلات خود مالکین در استان زنجان اشاره کرد و گفت: سقف تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومان و با کارمزد ۱۸ درصد و ۲۰ ساله است و با این میزان تسهیلات بانکی متقاضیان می‌توانند در زمین خودشان اقدام به ساخت و ساز بکنند.
وی با یاد آوری اینکه ثبت نام برای اخذ تسهیلات بانکی خودمالکین (ذیل طرح نهضت ملی مسکن)در استان همچنان ادامه دارد، ادامه داد: متقاضیان اگر مدارک خواسته شده از طرف بانکها را در اسرع وقت تهیه و تشکیل پرونده بدهند در بخش اعتباری مشکلی نبوده و می‌توانند تسهیلات لازم را اخذ کنند.
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان تصریح کرد: بانک عامل و شعبه آن برای دریافت تسهیلات خودمالکین از سوی متقاضیان انتخاب می‌شود و در این نوع از تسهیلات, بررسی فرم «ج» و سابقه مالکیت و استفاده از تسهیلات یارانه‌ای مطرح نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا