علم و فناوری

ادامه تحصیل فارغ التحصیلان هنرستانها در دانشگاه آزاد اسلامی

هنرآموزان فارغ التحصیل هنرستانها بدون توجه به رشته تحصیلی می توانند در دانشگاه آزاد اسلامي ادامه تحصیل دهند.

هنرستانی ها در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند تحصیل کنند
به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، علی اکبر شیوخی، مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: هنرآموزان فارغ التحصیل هنرستانها بدون توجه به رشته تحصیلی می توانند در دانشگاه آزاد اسلامی ادامه تحصیل دهند.
وی اظهار داشت:این دسته از فارغ‌التحصیلان هنرستانها صرف از رشته تحصیلی در مقطع متوسطه می توانند در هریک از رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته ادامه تحصیل بدهند و رشته تحصیلی دوره متوسطه محدودیتی برای تحصیل در رشته های کارشناسی پیوسته ایحاد نمی کند.
شیوه‌های در ادامه افزود: بعنوان مثال یک فارغ التحصیل رشته سینما یا تئاتر و یا کشاورزی و یا هر رشته تحصیلی دیگر که دوره متوسطه را بصورت ۶ سال ابتدایی، ۳ سال متوسطه اول و ۳ سال متوسطه دوم طی کرده باشد می تواند در رشته حقوق، حسابداری ، عمران و یا هشته دیگر در مقطع کارشناسی تحصیل کند.
وی اظهارداشت: شهریه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی برخلاف شایعات و ذهنیت های ایجاد شده بسیار پایین تر از مقاطع تحصیلی پایین تر مانند مدارس غیر انتفاعی است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: اگر چه معتقدیم بسیاری از مردم در تنگنای اقتصادی هستند و فشارهای اقتصادی مردم را رنج می دهد اما هزینه تحصیل در دانشگاه های ایران خیلی بالا نیست.
اکبر شیوخی افزود: شهریه یک مهدکودک متوسط در شهر زنجان از شهریه بسیاری از رشته های دانشگاه آزاد اسلامی بسیار بالاتر است بگونه ای که شهریه رشته های علوم انسانی مانند حقوق و حسابداری در یک ترم حدود دو میلیون و پانصدهزار تومان است و اگر همین شهریه تقسیم بر ماه های ترم تحصیلی گردد ماهانه حدود ۵۰۰ هزار تومان می شود.
وی اظهار داشت: داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان می توانند در همه مقاطع تحصیلی از کاردانی تا دکترای تخصصی از وام ها و تسهیلات تحصیلی کم بهره استفاده کنند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان تصریح کرد: فرصت ثبت نام بدون آزمون در سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی تا ۶ شهریور ماه تمدید شده است که داوطلبان فرصت دارند در این بازه زمانی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
وی اظهار داشت: داوطلبان مقاطع کاردانی و کارشناسی برای ثبت نام بدون آزمون می توانند به سامانه www.azmoon.org مراجعه نموده و ثبت نام نمایند و یا به آدرس زنجان: بلوار دانشجو، اراضی پائین کوه، دانشگاه علوم آزاد اسلامی، ساختمان شهید سلیمانی، طبقه چهارم مراجعه نمایند.
همچنین شماره تلفن های ۳۳۱۱۴۴۰۳ – ۳۳۱۱۴۴۰۴ – ۳۳۱۱۴۴۰۵ طی ایام هفته در ساعات اداری آماده پاسخگویی به سئوالات داوطلبان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا