دین و مذهب

آمادگی شهرداری زنجان برای ایام محرم

500 نیروی شهرداری نیز آماده‌ خدمت رسانی به عزاداران هستند

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، شهردار زنجان ضمن تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی از تسطیح ۳۰ هزار متر مربع پارکینگ در شهر زنجان برای ایام محرم خبر داد و گفت: علاوه بر این ۵۰۰ نیروی شهرداری نیز آماده‌ خدمت رسانی به عزاداران هستند.
دکتر علیرضا فیروزفر افزود: در مجموعه شهرداری امسال محرم را با شور تمام در حال پیگیری هستیم و شور و هیجان خاصی در شهر حاکم شده است و امسال هم امت عاشق ولایت و امت عزادار صحنه‌های عشق را به جهانیان مخابره خواهند کرد.
وی با اشاره به تمهیدات ویژه شهرداری برای ایام محرم افزود: برای تسهیل در امر تردد نزدیک به ۳۰ هزار متر مربع پارکینگ در نقاط جنوبی شهر تسطیح شد.
شهردار زنجان گفت: همچنین با توجه به گرم بودن هوا در عزاداری‌های محرم، سیستم مه پاش در پیاده‌راه سبزه‌میدان تعبیه شده و ۱۰ تانکر آب شرب نیز در مسیر دسته‌جات استقرار دارد.
وی از شست‌ و شوی معابر شهری قبل و بعد از برگزاری دسته‌جات عزاداری و حل مشکلات معابر منتهی به محل‌های عزاداری هم خبر داد و افزود: همچنین برای خدمت‌رسانی به شهروندان همه سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر فعال شده است.
فیروزفر از به روزرسانی اپلیکیشن شهری برای اطلاع عزاداران از محل هیأت‌های عزاداری خبر داد و اضافه کرد: در این ایام ناوگان حمل و نقل عمومی بیشتر از سایر ایام فعال خواهند بود تا برای جا به جایی به موقع عزاداران اقدام کنند.
شهردار زنجان ادامه داد: در بحث فضاسازی شهری نیز با اقدام نوین شهرداری زنجان ۸ المان موضوعی در شهر جاگذاری شده است.
وی همچنین به بازدید از همه مساجد و تکایای شهر اشاره کرد و گفت: در این بازدیدها کارشناسان شهرداری نکات ایمنی را به مسؤولان مربوطه گوشزد کرده‌اند تا از این لحاظ هم مشکلی پیش نیاید.
فیروزفر ادامه داد: با توجه به حجم بالای نذورات مردمی در این ایام هم، میدان احشام شهرداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به عرضه دام اقدام خواهد کرد.
شهردار زنجان به سایر برنامه‌های شهرداری از قبیل تجلیل از پیرغلامان، بزرگداشت شهدای مدافع حرم نیز اشاره کرد و گفت: امسال ۵۰۰ نیروی شهرداری در ایام محرم آماده‌باش هستند تا مدیریت شهری به نحو احسن در نهضت عظیم حسینی مشارکت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا