سیاسی و اجتماعی

فعالیت نانوایی منتخب در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: حدود ۲۰ واحد نانوایی لواش و سنگک برای ارائه خدمات و تامین نان عزاداران حسینی در ایام تاسوعا و عاشورا از تاریخ ۱۴ لغایت ۱۸ مرداد سال جاری به مدت ۵ روز در سطح شهر زنجان پخت خواهند داشت.
ولی اله زمانی با اشاره به پخت یکسره برخی از نانوایی‌ها، اظهار کرد: به منظور تامین و افزایش رفاه حال شهروندان زنجانی، میهمانان غیربومی، هیأت مذهبی و دستجات عزاداری در ایام سوگورای روز تاسوعا و عاشورا حدود ۲۰ واحد نانوایی بصورت یکسره از اول صبح تا ساعت ۲۲ شب اقدام به پخت خواهند نمود.
زمانی با بیان اینکه حدود ۲۰ واحد نانوایی لواش و سنگک در مسیرهای اصلی عزاداری و دستجات حسینی از بلوار آزادی تا میدان ۱۵ خرداد قرار دارد، افزود: واحدهای نانوایی در مسیرهای منتهی به بلوار آزادی، چهارراه صدرجهان، میدان مدیریت، پل سیدالشهدا(علیه السلام)، حسینیه اعظم، زینبیه اعظم، میدان انقلاب، دروازه ارک، خیابان توحید، سبزه میدان، میدان استقلال، چهارراه امیرکبیر، مسجد مهدیه و میدان ۱۵ خرداد قرار دارد.
وی گفت: پخت یکسره برخی واحدهای نانوایی با توجه به حضور میهمانان و هموطنان از سراسر کشور در پایتخت شور و شعور حسینی در روز ۸ محرم منتصب به یوم العباس(دسته عزادری مسجد حسینیه اعظم) و روز ۱۱ محرم منتصب به یوم الزینب (دسته عزاداری مسجد زینبیه اعظم) و حرکت دستجات عزاداری هیأت‌های مذهبی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی صورت می‌گیرد.
شایان ذکر است پیش از این ۳۸ واحد نانوایی لواش در دهه اول محرم از تاریخ ۸ لغایت ۱۸ مرداد به صورت یکسره از اول صبح تا ساعت ۱۷ برای رفاه حال عزاداران حسینی فعالیت خود را آغاز نموده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا