اقتصاد

خرید تضمینی بیش از ۴۵ هزار تن گندم در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از افزایش بیش از ۳ برابری خرید تضمینی گندم کشاورزان زنجانی از ۲۸ خرداد تا ۲۴ تیرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان خبر داد.
ولی اله زمانی در تشریح جزئیات این خرید تضمینی، اظهار کرد: بیش از ۴۵ هزار و ۸۴۶ تن گندم کشاورزان که در سال زراعی ۱۴۰۱ برداشت کرده اند از طریق ۲۷ مرکز فعال ملکی و خصوصی در استان خریداری شده است و به ازای هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در کمترین زمان به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.
ولی اله زمانی با اشاره به اینکه محموله‌های گندم تحویلی گندم کاران افزایش داشته است، اظهار کرد: تاکنون ۸هزار و۰۱۸ محموله گندم از ۳هزار و۴۹۸ گندمکار خریداری و در سلیوهای ملکی و خصوصی جهت برنامه ریزی در تامین آرد و نان شهروندان ذخیره می شود.
وی ادامه داد: طبق اعلام بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی، قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری از کشاورزان به ازای هر کیلوگرم گندم معمولی و دوروم به ترتیب ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و ۱۰ هزار و ۹۲۰ تومان تعیین و مبلغ یک هزار تومان نیز جایزه تحویل گندم به دولت به ازای هر کیلوگرم، به مبلغ مذکور اضافه شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: بیش از ۴۶۰ میلیارد ریال از بهای خرید تضمینی گندم کشاورزان زنجان که تا تاریخ ۱۰ تیر ۱۴۰۱ گندم خود را تحویل سیلو های ملکی و خصوصی داده بودند، پرداخت گردید.
وی با تأکید بر اینکه روند پرداخت بهای خرید تضمینی گندم به کشاورزان در جریان است و جای هیچ نگرانی نیست، خاطرنشان کرد: باقی‌مانده مطالبات گندم کاران عزیز طی روزهای آتی به حساب آنان واریز و پرداخت مطالبات به روز می گردد.
ولی اله زمانی در خصوص پرداخت وجه گندم به کشاورزان افزود: پس از تحویل گندم به مراکز خرید و ثبت اسناد مربوطه فایل پرداخت وجه، به بانک کشاورزی ارسال و بعد از طی مرحل اداری به حساب کشاورزان واریز می‌شود.
زمانی با اشاره به اینکه هماهنگی لازم جهت پرداخت به موقع بهای گندم خریداری شده انجام شده است، افزود: کشاورزان میباست مدارک خود را بدون مغایرت و با ارائه کپی کارت ملی، شماره حساب بانک کشاورزی و ثبت در سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی، جهت تحویل گندم به مراکز ملکی و خصوصی مراجعه کنند.
شایان ذکر است خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان زنجانی از ۲۸ خرداد ماه سال جاری آغاز و با توجه به روند برداشت گندم با به کارگیری مراکز خرید متعدد، تا تحویل آخرین محموله گندم از کشاورزان ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا