سیاسی و اجتماعی

اجرای طرح مدیریت مورد برای معتادین بی بضاعت

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از اجرای طرح مدیریت مورد برای معتادین بی بضاعت در سه شهرستان(زنجان، ابهر و خرمدره) خبر داد و گفت: در قالب این طرح ۱۲۵ نفر از معتادین تحت حمایت بازتوانی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت:نیازهای این قشر از جامعه متفاوت از سایرین است و به دلیل اینکه عموما افرادی طرد شده و بیگانه از توانمندی‌های خود هستند، برای بهبودی کامل آنها به اقدامات مددکاری اجتماعی و حضور جدی در فضای زندگی آنها نیاز است.
سلمان حسینی افزود: هدف از اجرای طرح مدیریت مورد ارتقای سطح کیفیت زندگی و جامعه‌پذیری افراد در حال بهبودی، شناسایی نیازها و اولویت‌بندی آنان در فرد در حال بهبودی و خانواده وی، بهبود بخشیدن به تداوم مراقبت و درمان، ایجاد محیطی امن، حمایت‌کننده از سبک زندگی بدون مواد برای افراد در حال بهبودی و بی‌بضاعت است.

این مقام مسئول با اشاره به وظایف مددکاران در طرح مدیریت مورد، افزود: در این طرح در کنار هر معتاد با توجه به وضعیت روانی، خانوادگی، درمانی مددکارانی به ‌عنوان تسهیل‌گر حضور داشته و اقداماتی را با هدف بازگشت فرد به خانواده و بازتوانی و ارتقاء سطح کیفیت زندگی آنان را انجام می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا