دین و مذهب

برگزاری طرح نشاط معنوی در ۸ بقعه و امامزاده استان زنجان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای طرح نشاط معنوی در 8 بقعه متبرکه و امامزاده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با ایام تابستان طرح نشاط معنوی اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح با حضور مربیان رشته‌های مختلف کلاس‌های تابستانی در ۸ بقعه شاخص استان برگزار خواهد شد، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم ۵۰۰ تا یک هزار نفر در این طرح حضور داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان ، حسینیه و زینبیه اعظم شهرستان زنجان ، بقعه قیدار نبی(ع) و امامزاده ابراهیم (ع) سجاس شهرستان خدابنده ، امامزادگان هاشم و عوف (ع) شهر آببر شهرستان طارم، امامزاده اسماعیل(ع) و زیدالکبیر(ع) شهرستان ابهر میزبان این طرح در سطح استان زنجان خواهند بود.

وی افزود: آموزش مهارت‌های دهگانه زندگی کلاس‌های قرآن و احکام، آموزش‌های فنی و هنری و مهارتی مثل صنایع دستی، مهارت‌های رایانه‌ای، خطاطی و نقاشی و برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی برای دانش آموزان از جمله محتویات ارئه شده در این طرح خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه زمان اجرای این طرح از اول تیرماه تا ششم مرداد ماه سالجاری است، افزود: مخاطبین این طرح دانش آموزان دختر و پسر رده سنی ۸ تا ۱۸ سال خواهند بود که با توجه به شروع ماه محرم در اواسط تابستان امسال ، در صورت مهیا بودن شرایط در بقاع متبرکه و امامزادگان تا پایان مرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اساتید و مربیان این طرح از میان مبلغین بومی و اعزامی سازمان اوقاف و امور خیریه و مربیان دوره دیده سبک زندگی اسلامی یا مربیان محلی و منطقه‌ای در رشته‌های مختلف مهارت آموزی و دانشجویان رشته‌های مرتبط با این کلاس‌ها خواهد بود، افزود:
پیش‌بینی می‌شود حداقل از آموزش های ۸ مربی رسمی و حداکثر ۲۰ مربی مرتبط در این طرح بهره ببریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه در سالیان گذشته از ۵۰۰ نفر تا یک هزار نفر از دانش آموزان دختر و پسر در این طرح شرکت می‌کردند، گفت: با توجه به پایان کرونا امسال تعداد نفرات افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیرکل اوقاف استان زنجان مهارت افزایی و توانمندسازی دانش آموزان در زمینه های مختلف ، تعمیق باورهای دینی و ترویج معارف اسلامی ، استفاده از ابزارهای روز مثل فضای مجازی و ارتباط گیری موثر را از اهداف این طرح دانست و افزود :
غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان یکی از راهکارهای موثر در ایجاد آرامش و سلامت روانی خانواده و جامعه بوده و در کاهش و پیشگیری از اسیب های اجتماعی نقش مهمی ایفا می کند،
اگر برای نسل جوان برنامه ای نداشته باشیم ، دشمنان برنامه های مختلفی دارند تا این خلاء را پر کنند پس باید همیشه در این گونه زمینه ها فعال و بروز باشیم تا بتوانیم گوشه ای از وظایف خود را در قبال پرورش صحیح این نسل ادا کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا