اخبار ویژه

شیوه جدید عرضه نان برای مقابله با قاچاق آرد است

جلوگیری از قاچاق آرد و مدیریت طرح هدفمندی یارانه آرد و نان در راستای تامین امنیت غذایی کشور است.

شیوه جدید عرضه نان برای مقابله با قاچاق آرد است

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،استاندار زنجانر مراسم بزرگداشت مقام معلم با بیان اینکه شیوه جدید عرضه نان برای مقابله با قاچاق آرد است، گفت: جلوگیری از قاچاق آرد و مدیریت طرح هدفمندی یارانه آرد و نان در راستای تامین امنیت غذایی کشور است.

محسن افشارچی افزود: معلمی، شغلی معمولی نیست، چون معلم می تواند در سرنوشت انسان ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی ادامه داد: علیرغم تلاش های صورت گرفته در مجموعه نظام، متاسفانه هنوز نتوانسته ایم به وظیفه خود در قبال معلمان به آن اندازه که باید، عمل کنیم.

افشارچی با بیان اینکه به محض تصویب شیوه نامه اجرایی رتبه بندی معلمان، زنجان باید نخستین استانی باشد که احکام رتبه بندی را صادر می کند، اظهار داشت: من خود را متعهد به حوزه آموزش و پرورش می دانم.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به تاکید رهبر معظم انقلاب بر جهاد تبیین اشاره کرد و افزود: جهاد تبیین گزارش اقدامات و دستاوردها است ولی همه آن نیست.

وی ادامه داد: اقتصاد کشور سال هاست که وابسته به نفت بوده و طی این مدت همه کاستی های مدیریتی با پول نفت پر شده است، اکنون مدتی است که شیر نفت بسته و محدود شده، در این شرایط است که باید مجموعه مدیریتی کشور نشان دهد چقدر توانمند است.

افشارچی با بیان اینکه در این شرایط مردم هم باید حواسشان باشد و تحلیل داشته باشند، اظهار داشت: در شرایط کنونی دولت با وجود تورم ۴۰ درصدی، افزایش حقوق ها را ۱۰ درصد در نظر گرفته چون مصلحت بالاتری در نظر گرفته شده است تا از این چرخه تورم و افزایش حقوق و نقدینگی جلوگیری شود و این زنجیره را باید قطع کرد.

وی با بیان اینکه اکنون وقت آن نیست که در پازل دشمن بازی کنیم، گفت: در مقطع فعلی باید این تحلیل را داشته باشیم که نظام در یک جنگ اقتصادی قرار دارد و همه باید درایت و همراهی لازم را داشته باشیم.

افشارچی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع قاچاق آرد اشاره کرد و اظهار داشت: در استان زنجان طی ماه های دی، بهمن و اسفند سال گذشته، حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تراکنش بانکی در نانوایی ها ثبت شده است، از این تعداد یک و نیم میلیون مورد تراکنش های زیر پنج هزار تومان، یک میلیون مورد بین پنج هزار تومان تا ۱۵ هزار تومان بوده، نکته جالب این است که حدود سه هزار مورد تراکنش طی این مدت بین یک میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومان انجام شده است.

وی با بیان اینکه طی این سه ماه ۵۰۰ تراکنش بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان نیز در نانوایی های زنجان انجام شده است، گفت: این نشان می دهد نانی که قرار است برای مردم هزینه شود، به جای دیگری می رود.

استاندار زنجان با بیان اینکه نیاز سالانه کشور ۱۲ و نیم میلیون تن گندم است، افزود: ۲ و نیم میلیون تن از این میزان صرف تولید اقلامی مثل ماکارونی و سایر مواد غذایی و ۱۰ میلیون تن برای نان اختصاص می یاید که از این ۱۰ میلیون تُن نزدیک سه تن قاچاق می شود.

وی به افزایش قمیت خرید تضمینی گندم به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اشاره کرد و افزود: همین امر باعث شد طی یک ماه گذشته کشاورزان استان با علاقه، ۳۰ هزار تن از گندم ذخیره خود را به سیلوها تحویل دهند و این میزان موجب شد تا خیال ما از بابت تامین گندم استان راحت شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا