اقتصاد

۶۰ هکتار اراضی به شهرکهای صنعتی استان زنجان بازگردانده شد

  با اقدامات و پیگیری های دستگاه قضایی استان 60 هکتار اراضی به شهرکهای صنعتی استان بازگردانده شد.

۶۰ هکتار اراضی به شهرکهای صنعتی استان زنجان بازگردانده شد

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،رییس کل دادگستری استان زنجان در دیدار با معاون حقوقی شهرک های صنعتی کشور گفت : با اقدامات و پیگیری های دستگاه قضایی استان ۶۰ هکتار اراضی به شهرکهای صنعتی استان بازگردانده شد.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکیافزود: از محل ۶۰ هکتار اراضی ازاد سازی شده در حدود ۳۰ هکتار به متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتی واگذار گردیده و از محل این واگذاری در حدود ۶۰۰ شغل جدید ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: حمایت از تولید و سرمایه گذاری از سیاستهای مهم دستگاه قضایی است و استان زنجان در تبعیت از این سیاستها برای تحقق آن تمام تلاش خود را انجام داده و خواهد داد .

وی با اشاره به اینکه با اقدامات و پیگیری های دستگاه قضایی استان ۶۰ هکتار اراضی در سال گذشته به سرمایه گذارانی که صلاحیت برای سرمایه گذاری نداشتند به شهرک های صنعتی استان بازگردانده شد که از این حجم اراضی بازگردانده شده ۵۰ درصد زمینها به سرمایه گذار واقعی واگذار شده که استان از این حیث رتبه برتر را در سطح کشور کسب نموده است .

رییس شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی استان زنجان تصریح کرد : از محل ۶۰ هکتار اراضی ازاد سازی شده در حدود ۳۰ هکتار به متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتی واگذار گردیده و از محل این واگذاری در حدود ۶۰۰ شغل جدید ایجاد شده است و همچنین رقمی بالغ بر ۲۰۶ میلیارد تومان ارزش افزوده برای شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان ایجاد شده است و همچنین در حال حاضر در حدود ۲۹ هکتار از اراضی قراردادهای راکد در دادگستری استان زنجان در حال طی مراحل خلع ید می باشد که علاوه بر ایجاد فرصتهای شغلی جدید از محل واگذاری مجدد این اراضی رقمی بالغ بر یکصد میلیارد تومان ارزش افزوده برای شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید و سرمایه گذار در شهرک های صنعتی استان مصداقش تسهیل و تسریع در ارائه خدمات و واگذاری زمین برای سرمایه گذار واقعی است گفت : برای حما یت از سرمایه گذار و رونق تولید در استان رفع موانع تولید امری ضروری است .

در ادامه ایرانی فام معاون حقوقی شهرک های صنعتی کشوراز پیگیریها و اقدامات دستگاه قضایی استان، خاصه رییس کل دادگستری استان زنجان تقدیر کرد و گفت : تعامل و حمایت دستگاه قضایی استان در بخش اراضی و شهرکهای صنعتی می تواند برای سایر استانها یک الگوی خوبی باشد

در پایان این دیدار دکتر ایرانی فام معاون حقوفی شهرک های صنعتی کشور به پاس زحمات ، پیگیری ها و اقدامات موثر رییس کل دادگستری استان برای بازگردانده شدن ۶۰ هکتار از از اراضی شهرک های صنعتی لوح تقدیر با امضاء معاون وزیر و رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران به رییس کل دادگستری استان زنجان اهدا شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا