اقتصاد

مجاهده اقتصادی در شرایط حساس کنونی ضروری است

مجاهده اقتصادی در شرایط حساس کنونی بسیار مهم و ضروری بوده و تبیین آن بسیار مهم‌تر است.

مجاهده اقتصادی در شرایط حساس کنونی ضروری است

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، محسن افشارچی در آیین آغاز رزمایش ۱۰ روزه جهادگران فاطمی، که همزمان با سراسر کشور در محل تیپ انصارالمهدی(عج) زنجان برگزار شد، با تاکید بر اینکه در حال حاضر مهمترین جهاد در جمهوری اسلامی جهاد اقتصادی است، افزود: استکبار جهانی با فشارهای اقتصادی شدید مقابل ما ایستاده است و ما نیز باید تلاش کنیم تا در مسیر مجاهده اقتصادی گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب، درک مفهوم جهاد تبیین در میدان مجاهده اقتصادی مهم است، تصریح کرد: چون امروز روزی است که ما نیاز به جهاد تبیین داریم و این تبیین در گام اول باید در درون خودمان انجام گیرد.

استاندار زنجان گفت: در حوزه اقتصادی علاوه بر مشخص شدن جایگاه و هدفمان، طرح ها و علاج های درست کننده نیز باید مشخص شوند.

وی خطاب به بسیجیان اظهار داشت: دست و بازوی شما بسیجیان را می بوسم و از شما می خواهم که اطلاعات خود را در این زمینه افزایش داده و با تبیین جهاد اقتصادی، به تنویر افکار عمومی بپردازید.

استاندار زنجان با اشاره به آیه ۲۴ سوره توبه که در ارتباط با اهمیت جهاد است، گفت: مضمون این آیه این است که اگر شرایط نامساعد پدران و مادران، محبت فرزندان و همسران، ترس از کسادی تجارت و کسب وکار و یا از دست دادن خانه هایتان، برای شما عزیزتر از خدا، پیامبر و جهاد در راه خدا باشد، باید منتظر باشید که خداوند امر خود را جاری کند.

افشارچی اظهار داشت: امر الهی این است که او فاسقان را هدایت نمی کند و تمام مظاهر دنیای مادی را در مقابل دوست داشتن خداوند، پیامبر و جهاد در راه خدا قرار می دهد.

استاندار زنجان با بیان اینکه کسوت جهاد از دید خداوند بسیار ارزشمند است گفت: شما بسیجیان یک گام جلوتر هستید و در این مسیر گام برداشته اید که بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه جهاد از اول انقلاب تاکنون شکل های مختلفی به خود گرفته است تصریح کرد: در دوران پس از انقلاب و در روزهای جنگ، بسیاری از بسیجیان جامه رزم پوشیده و جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و از میهن، دفاع کردند که بسیاری از آنها به شهادت رسیده و یا مجروح شدند.

گفتنی است؛ در پایان آییبن آغاز رزمایش ۱۰ روزه جهادگران فاطمی، از شماری از جهادگران بسیجی استان تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا