سیاسی و اجتماعی

سرمایه و کارگر مکمل هستند

سرمایه و کارگر مکمل هستند

به گزارش پایگاه خبری اسمان زنجان،،جلسه مشترک رییس و نایب رییس اتاق و هیات رییسه خانه کارگر استان در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.

علی یگانه فرد رئیس اتاق بازرگانی زنجان در این جلسه با تاکید بر اینکه کارگران از ارکان اصلی تولید و اقتصاد محسوب می‌شوند ، اظهار کرد: سرمایه و کارگر مکمل هم بوده و نبود هر کدام ناقص طرف دیگر است.

وی با بیان اینکه این دو رکن اصلی یعنی سرمایه‌گذار و کارگران باید در کنار هم دیده شده و همه جوانب در موضوع کار و اشتغال با توجه به این مهم باید در نظر گرفته شود، گفت: هدف اصلی همه ایجاد اشتغال و رونق تولید است و هرچه بتوان گره از موضوع کار و تولید باز کرد به همان اندازه رشد اقتصادی کشور نیز پیشرفت خواهد داشت.

رییس اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر اینکه اتاق به عنوان متولی بخش خصوصی همواره در پی مشکلات این بخش و پیگیری حل آن از دستگاه ها و نهادهای مختلف است، تصریح کرد: اقتصاد دستوری نیست و الزام در اقتصاد تبعات و آسیب های جدی به دنبال دارد.

یگانه فرد با بیان اینکه متاسفانه شاهد اتخاذ برخی از تصمیمات برای اقتصاد کشور پشت درهای بسته هستیم، ابراز کرد: این موضوع ناشی از اطلاعات نادرستی است که با خود تبعات منفی فراوانی به دنبال دارد.

وی در ادامه با اشاره به برخی از اشتراکات موجود بین اتاق بازرگانی و خانه کارگر از همکاری این دو بخش خبر داد و گفت: می توان در بخش های چون آموزش که نیاز مهمی برای جامعه کارگری و تولید است همکاری داشت و این زمینه در اتاق بازرگانی برای همکاری فراهم بوده تا به صورت رایگان و بر اساس نیاز واحد‌های تولیدی دوره های آموزشی در سطح بالا و با کیفیت تدریس مطلوب برگزار شود.

محمود ضرابی نایب رییس اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی به صورت همزمان، گفت: از دید کارفرما ، کارگران سرمایه یک واحد تولیدی بوده و رفاه و آسودگی خاطر آنها به تولید با کیفیت و مطلوب کمک شایانی خواهد کرد.

وی ادامه داد: در کنار توجه به این قشر زحمتکش جامعه، اما باید دغدغه ها و مشکلات کارفرمایان نیز در نظر گرفته شود تا با تعامل مطلوب در این بخش رشد تولید و اقتصاد ثمره نهایی این مهم باشد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر اینکه کارفرمایان به انتخاب مختلف به دنبال ایفای تعهدات خود در قبال پرسنل خود می باشند، ابراز کرد: نشست های مشترکی از قبیل همین نشست بین متولیان سرمایه‌گذاری و جامعه کار و تولید میتواند برخی از مشکلات مهم این حوزه را با همفکری حل نماید.

اصغر نجاری دبیر خانه کارگر استان زنجان نیز در این جلسه ضمن تمجید از اقدامات صورت گرفته از سوی اتاق بازرگانی زنجان برای رونق اقتصاد و تولید و حل مشکلات بخش خصوصی ، تصریح کرد: حل مشکلات جامعه کارگران با همفکری اتاق بازرگانی زنجان و خانه کارگر استان میتواند نتایج و آثار مثبتی در پی داشته باشد.

وی با اشاره به ظرفیت های موجود در خانه کارگر استان بر تعامل و همکاری هرچه بیشتر بین خانه کارگر استان و اتاق بازرگانی زنجان در سال جای تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا