اقتصاد

 افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی با اعتباری بیش از ۸۷ میلیارد ریال

 افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی با اعتباری بیش از ۸۷ میلیارد ریال

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در گفت وگو با خبرنگار ان گفت: همزمان با سالروز تاسیس بنیاد مسکن و افتتاح حساب ۱۰۰امام خمینی(ره)، پروژه های عمرانی بنیاد مسکن استان زنجان افتتاح و کلنگ زنی می شود.
رضا خواجه ای با بیان اینکه، این پروژه های عمرانی در دو حوزه عمران روستایی و بهسازی ومسکن روستایی به بهره برداری خواهد رسید، افزود: برای اجرای این پروژه ها، اعتباری بالغ بر ۸۷ میلیارد ریال اختصاص یافته است.
وی از کلنگ زنی ۹ پروژه اجرای طرح هادی روستایی و افتتاح ۶ پروژه طرح هادی روستایی در سطح استان در این ایام خبر داد و گفت: برای اجرای این پروژه ها، اعتباری بیش از ۷۸میلیارد ریال اختصاص یافته است.
خواجه ای به اجرای طرح هادی روستایی اشاره کرد و افزود: طرح هادی روستایی در روستاهای ساریجالو،ویر شهرستان سلطانیه، قره تپه و مهرآباد شهرستان زنجان ، کوسه لر و باریکاب شهرستان ایجرود ، روستای پسکوهان شهرستان خدابنده و همچنین روستاهای مرشون و اسپاس شهرستان ابهر در سال جاری اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه، از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان ، طرح هادی برای ۷۱۰روستا (۱۰۰ درصد) تهیه و در ۴۱۳روستای استان اجرا شده است، خاطرنشان کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور ۴۶/۲ درصدو در استان زنجان ۵۸/۲ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان به بهسازی و بازسازی مسکن روستایی محرومین، ایتام و دو معلولین اشاره کرد و ادامه داد: در حوزه بازسازی و بهسازی مسکن روستایی نیز ۱۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال در سطح استان در این ایام افتتاح خواهد شد.
خواجه ای با بیان اینکه، در سطح استان زنجان ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی وجود دارد، گفت: تا به امروز بیش از ۵۱ هزار واحد مسکونی روستایی در سطح استان زنجان مقاوم‎سازی شده و از تسهیلات ویژه نوسازی و بهسازی مسکن استفاده کرده‎اند، به طوری که می‌توان گفت تاکنون ۵۵ درصد واحدهای مسکونی روستایی زنجان مقاوم سازی شده، که این میزان بالاتر از میانگین کشوری است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا