فرهنگ و هنر

تولید دو اثر هنری به مناسبت روز بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی

تولید دو اثر هنری به مناسبت روز بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی
به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، به‌مناسبت بزرگداشت روز حکیم نظامی گنجوی ۲ اثر هنری توسط محمدمهدی ولیزاده در کارگاه تخصصی طراحی پوستر تولید شد.
گفتنی است، پوسترهای تولید شده توسط محمدمهدی ولیزاده، مدرس کارگاه تخصصی طراحی پوستر حوزه هنری به مناسبت ۲۱ اسفند ماه روز بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی است که با هدف پاسداشت زبان و ادب پارسی و گرامیداشت یاد و نام مفاخر علمی، ادبی، هنری و … کشور تولید شده است.
حکیم نظامی گنجوی شاعر پارسی‌گوی قرن ششم از مفاخر شعر و ادب ایرانی و از پاسداران بزرگ زبان فارسی است که به‌ عنوان پیشوای داستان‌سرایی در ادب فارسی شناخته شده‌ است و در زمرۀ شاعران توانای شعر فارسی است. وی نه‌تنها دارای روش و سبکی جداگانه است، بلکه تأثیر شیوه او بر شعر فارسی نیز در شاعرانِ پس از او آشکار و پیداست.
آثار متعدد ارزشمندی مانند مخزن‌الاسرار، اسکندرنامه، هفت‌پیکر، لیل و مجنون، خسرو و شیرین، دیوان غزلیات و قصاید از این حکیم بزرگ به جا مانده است. وی علاوه بر شعر و ادب، در نجوم، فلسفه، علوم اسلامی، فقه و کلام و زبان عرب نیز از سرآمدان روزگار خود بود و سبک و زبانش الگو و نمونه سرایش داستان‌های منظوم عاشقانه است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا