پزشکی و سلامت

پرداخت هزینه درمانی بیش از ۲۵ میلیارد ریال برای بیماران نیازمند زنجانی توسط جمعیت هلال احمر

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هلال احمر زنجان ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای بیش از۴۰۰۰ هزار بیمار نیازمند استان هزینه درمانی پرداخت کرد.
دکتر سید قاسم موسوی افزود: جمعیت هلال احمر استان زنجان از همه افراد نیازمند و اقشار آسیب پذیر در سطح استان که توان تامین هزینه‌های درمانی، دارو و توانبخشی را ندارند، در پرداخت بخشی از این هزینه ها آنان را حمایت می‌کند.
وی اظهارداشت: جمعیت هلال احمر به عنوان نهادی بشردوستانه همواره نقش محوری در فعالیت های اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هلال احمر با هدف ایجاد و تقویت توزان اجتماعی، احیای ارزش های دینی، توسعه سنت های حسنه اسلامی، تسکین آلام بشری و ترویج حس نیکوکاری بین مردم، با ارائه خدمات حمایتی در قالب برنامه پنجم توسعه و مواد ۲ و ۳ قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر به امر توانبخشی و ارائه خدمات اجتماعی پرداخته است.
موسوی ادامه داد: بر همین اساس سازمان داوطلبان هلال احمر از طریق برقراری تعامل سازنده با نهادهای مرتبط، ایجاد بستر مناسب برای مشارکت های مردمی، جذب کمک های خیرین، اختصاص منابع مالی و بهره گیری از محل منابع عمومی هلال احمر با سازماندهی و هدایت خدمات داوطلبان در جهت رفع نیازهای آسیب پذیرترین اقشار جامعه اقدام کرده است.
به گفته وی، این سازمان علاوه بر حمایت های مالی در زمینه دارویی، درمان و توانبخشی از افراد نیازمند در سطح استان زنجان با بهره گیری از شبکه ارتباطی و حمایتی مردمی در جهت حفظ کرامت انسانی اقدام به ارائه خدمات ماندگار، زودبازده و اثربخش در میان اقشار آسیب پذیر جامعه می کند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خدمات حمایتی شامل آن دسته از مساعدت ها و خدمات اجتماعی است که آسیب پذیرترین افراد جامعه را برای کنار آمدن با شرایط و مخاطرات فردی و اجتماعی، پیشگیری از شیوع و یا کاهش اثرات سوء آنها یاری می دهد.
موسوی خاطرنشان کرد: از همه بیماران نیازمند و محرومی که توان تامین هزینه های درمان و دارویی خود را ندارند، حمایت مالی می کنیم و از ابتدای سالجاری تاکنون در ۶ مرحله ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از این هزینه ها را برای چهار هزار و هفت نفر پرداخت کرده ایم.
وی افزود: حمایت های مالی هلال احمر در زمینه های کمک هزینه دارو و درمان، کمک هزینه بستری طبی و جراحی، کمک هزینه اروتز و پروتز، کمک هزینه عمل زایمان طبیعی و سزارین، کمک هزینه فرانشیز دارو و درمان و کمک هزینه خدمات دندانپزشکی است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: کمک هزینه پاراکلینیک(سونوگرافی، سی تی اسکن) کمک هزینه تامین وسایل و تجهیزات توانبخشی، تامین وسایل بهداشتی، درمانی و مصرفی، کمک هزینه درمان سرپایی و تامین کمک هزینه شیرخشک برای خانواده های نیازمند را از دیگر موارد حمایت هلال احمر این استان برشمرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا