سیاسی و اجتماعی

امدادرسانی هلال احمر زنجان به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر  

امدادرسانی هلال احمر زنجان به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر

به گزارش پایگاه خبری اسمان زنجان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در یک هفته اخیر و همزمان با بارش برف و وقوع کولاک شدید در ۳۹ عملیات برای ۲ هزار و ۵۲۲ نفر در سطح استان امدارسانی کرده ایم.
دکتر سید قاسم موسوی  به عملیات های امدادی هلال احمر در یک هفته اخیر اشاره کرد و افزود: در این مدت ۶۳ تیم عملیاتی با ۱۹۷ نیرو برای ۲ هزار و ۵۲۲ نفر امدادرسانی کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از ۵۰۰ مسافر در راه مانده را در مساجد استان زنجان اسکان اضطراری دادیم.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در همین مدت ۱۰ مصدوم، هشت مادر باردار و ۲ بیمار توسط تیم های عملیاتی هلال احمر به مراکز درمانی استان منتقل شده اند.
موسوی اظهارداشت: برای درراه ماندگان ناشی از حوادث برف و کولاک در سطح استان ۲۳۰ بسته مواد غذایی، اقلام زیستی، نان، بیسکویت، خرما، پتو و موکت توسط هلال احمر استان زنجان توزیع شد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، از وقوع هفت حادثه جاده ای در استان خبرداد و گفت: این حوادث هفت مصدوم برجا گذاشت و یک نفر به بیمارستان منتقل و یک نفر دیگر نیز فوت کرد.
موسوی خاطرنشان کرد: در این عملیات های امدادرسانی شده ۳۹ دستگاه آمبولانس، ۱۷ خودروی کمک دار سبک و هفت خودروی نجات بکارگیری شد.
وی یادآوری کرد: در جاده های پرتردد و پر خطر این استان اقدام به استقرار سه پایگاه موقت امداد و نجات در قالب طرح ملی امداد و نجات زمستانه کرده ایم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای ارائه خدمات مطلوب علاوه بر ۱۴ پایگاه فعال در جاده های استان هشت پایگاه پشتیبان نیز در شهرستان فعال است.
موسوی افزود: همه پایگاه های ثابت و موقت جمعیت هلال احمر استان زنجان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان موقت تجهیز شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در طرح زمستانه هلال احمر استان زنجان آمبولانس، خودروی پشتیبان و تیم های عملیاتی در جاده های پر تردد و مبادی ورودی شهرها به منظور اجرای سریع عملیات های نجات و امداد رسانی در حوادث جاده ای و سایر حوادث احتمالی در محدوده عملیاتی پایگاه ها به کار گیری شده است.
موسوی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا