سیاسی و اجتماعی

شناسایی ۱۱ سکونتگاه غیررسمی در استان زنجان

شناسایی ۱۱ سکونتگاه غیررسمی در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مسعود بیات منش در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان در محل استانداری زنجان، از شناسایی ۱۱ سکونتگاه غیررسمی در استان زنجان خبر داد و گفت از این تعداد هشت سکونت گاه غیر رسمی در شهر زنجان است.
وی با بیان اینکه در شهر زنجان مناطق اسلام آباد، نجف آباد، کوجیک آباد، کوی فلسطین، کوی فاطمیه، کوی وحدت، شهدا، سایان جزو سکونت گاه‌های غیر رسمی محسوب می‌شوند، اظهار کرد: در شهرستان ابهر هم مناطق شریف آباد و حسین آباد و در شهرستان قیدار هم کوی شریعتی جزو سکونت گاه‌های غیر رسمی هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه ساکنین منطقه کوی فلسطین باید جا به جا شوند، گفت: کوی فلسطین به دلایل مختلف از جمله نزدیکی به راه آهن، مجاورت با کمربندی جنوبی و محیط کارگاهی باید جا به جا شود.
بیات منش با بیان اینکه در کوی فلسطین ۱۱۳ خانوار ساکن هستند، افزود: ۶۰ درصد از واحدهای مسکونی کوی فلسطین دارای ۶۰ تا ۷۵ متر مربع فضای اسکان بوده، ۱۵ درصد از واحدهای مسکونی کوی فلسطین ۳۰ تا ۴۵ متر مربع می باشد و ۲۵ درصد هم بالای ۹۰ متر است.
وی با بیان اینکه از ظرفیت واحدهای مسکونی کوی زیتون برای جانمایی ساکنین کوی فلسطین استفاده خواهد شد، ابراز داشت: واحدهای مسکونی جایگزین برای اهالی محله فلسطین در قالب طرح اقدام ملی مسکن در دستور کار قرار گرفته و واحدهای مسکونی به تعداد لازم در پروژه‌های مسکن ملی در منطقه کوی فرهنگ (پروژه زیتون) و قسمت شرقی زنجان (کوی زنگان) در دست ساخت داریم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: برای بازپرداخت ما به التفاوت قیمت واحدهای مسکونی با نهادهای حمایتی و بانک مسکن رایزنی‌های لازم انجام شده است.
بیات منش با بیان اینکه مقرر شده که وقتی پیشرفت فیزیکی این واحدهای مسکونی به ۶۰ تا ۷۰ رسید با ساکنان محله فلسطین برای فراهم کردن مقدمات جابجایی وارد مذاکره و عقد قرار داد شویم، افزود: ۸۰ درصد واحدهای جایگزین برای ساکنان محله فلسطین در پروژه زیتون (کوی فرهنگ) و ۲۰ درصد در پروژه زنگان (منطقه گلشهر) قرار دارد و تا پایان سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
وی ادامه داد: برای آغاز فرآیند جابجایی ساکنان و اقناع آنان، امور مربوط به تسهیلگری های فرهنگی و اجتماعی در این منطقه از طریق یک کارگزاری در جریان است و کارهایی هم انجام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا