سیاسی و اجتماعی

  زلزله های زرین رود خسارتی برجا نگذاشت

  زلزله های زرین رود خسارتی برجا نگذاشت

  زلزله های زرین رود خسارتی برجا نگذاشت

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان؛  مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بر اساس گزارش های تیم ارزیاب هلال احمر  ۲ زلزله زرین رود شهرستان خدابنده خسارتی به منزل مسکونی و ابنیه وارد نکرده است.

سید قاسم موسوی افزود: یک زلزله با قدرت ۴ و یک دهم ریشتر در ساعت ۱۸:۳۴ دقیقه و زلزله بزرگتری نیز با ۴ و نیم ریشتر در ساعت ۱۸:۳۶ دقیقه  در زرین رود به وقوع پیوست.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گزارش های اولیه تیم ارزیاب هلال احمر و دهیاری های شهر زرین رود خوشبختانه این زلزله‌ ها خسارتی جانی و مالی احتمالی و‌جزیی نداشته است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: روستاهایی تحت تاثیر زلزله که در کانون این حادثه قرار داشتند احساس ترش داشتند که هنوز بیرون از منزل مسکونی بسر می بردند.

موسوی یادآوری کرد: هم اکنون تیم های ارزیاب هلال احمر در منطقه قرار دارند و مشغول ارزیابی هستند.

وی افزود: هماهنگی های لازم با دهیاران، بخشداری و مدیریت بحران استان زنجان انجام شده است.

وی افزود: با وقوع زلزله نخست در  آماده باش وضعیت زرد قرار  گرفتیم و با توجه به شدت زلزله دوم وضعیت آماده باش نارنجی را اعلام کردیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هم اکنون با سپری شدن ساعت ۲۱ تیم های عملیاتی امداد و نجات هلال احمر استان امشب در آماده باش  نارنجی قرار دارند تا در صورت وقوع زلزله بزرگتر بتوانند در سریع ترین زمان ممکن در منطقه زلزله‌زده حاضر و خدمات امداد و نجات ارایه دهند.

موسوی تاکید کرد: هموطنان هنگام‌ وقوع زلزله از رفتارهای پرخطر از قبیل دویدن و فرار کردن بویژه در طبقات بالاتر اجتاب کنند، پیش از حادثه نقاط امن منزل را شناسایی و هنگام زلزله پناه گیری کنند.

وی ادامه داد: احتمال دارد در زمان حاضر پیش از وقوع زلزله اصلی قرار داشته باشیم که بهتر است مناطق امن منازل و محل کار شناسایی شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: افرادی هم که امشب در فضاهای باز قرار دارند نیز مکان های امن شناسایی شود و در لحظه وقوع زلزله پناه گیری و خونسردی خود را حفظ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *