فرهنگ و هنر

رونمایی از کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» در زنجان

رونمایی از کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» در زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،در مراسم شب خاطره «جاماندگان قافله عشق» که سوم آذر ماه ۱۴۰۰ در مکان معنوی حسینیه اعظم زنجان برگزار شد در حضور خانواده معظم شهدا، رزمندگان و ایثارگران و نویسندگان و راویان عرصه دفاع مقدس و مسئولین و فعالان فرهنگی استان، کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» رونمایی گردید.

لیلا داورزنی نویسنده کتاب در آیین رونمایی از کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد»، هر یک از کتاب‌های تاریخ شفاهی عرصه دفاع مقدس را نوعی از سبک زندگی عنوان کرد و افزود: چاپ و انتشار زندگینامه و خاطرات شهدا می‌تواند تربیت کننده و هدایت کننده نسل‌های بشر باشد.

وی با بیان اینکه همسران شهدا با ثبت و ضبط خاطرات‌شان می‌توانند تکمیل کننده راه مبارزه همسرانشان باشند، گفت: این کتاب زندگی‌نامه و خاطرات شمسی فلاحتی همسر معلم شهید سید امیرحسین موسوی و روایت زندگی کوتاه اما عاشقانه آنها است که در طی سه سال مصاحبه و گفت‌وگو با همسر، خانواده و دوستان شهید بزرگوار بازنویسی و نگاشته شده است که با این کار توانسته‌ایم گوشه‌ای از زندگی این شهید بزرگ را به تصویر بکشیم.

این نویسنده خاطرنشان می‌کند: برای نوشتن این کتاب چندین بار به روستای ابدال (محل زندگی این شهید) رفته‌ام تا از نزدیک هر آنچه که بنا بوده است بنویسیم را لمس کنم و همین موضوع در نگارش روان و صمیمی این کتاب بی‌تاثیر نبوده است.

تجلیل از شمسی فلاحتی‌نژاد راوی و همسر شهید و لیلا داورزنی نویسنده کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» توسط معاونت راهبری استانها و حوزه هنری استان زنجان بخش پایانی شب خاطره «جاماندگان قافله عشق» بود که با حضور محمد قاسمی‌پور مدیر دفتر  ادبیات پایداری حوزه هنری کشور و مسئولین و فعالان فرهنگی استان شامگاه چهارشنبه سوم آذر ماه ۱۴۰۰ در سالن اجتماعات حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» یکی دیگر از آثار مکتوب تولید شده در حوزه هنری استان زنجان است که در برگیرنده خاطرات همسر شهید سیدامیرحسین موسوی به روایت شمسی فلاحتی‌نژاد همسر شهید والامقام و قلم لیلا داورزنی تدوین و نگارش و در اردیبهشت ۱۴۰۰ توسط انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا