سیاسی و اجتماعی

زنجان بدون خاموشی با همکاری مشترکان برق

زنجان بدون خاموشی با همکاری مشترکان برق

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: سهمیه تعدیل بار تعیین شده زمستان ۹۹ برای استان زنجان ۴ هزارو ۸۱۴ کیلو وات بود که با اقدامات انجام شده در این شرکت توانستیم بیش از ۵۰۰۰کیلووات از بار شبکه را کاهش دهیم و با توجه به فرارسیدن فصل سرما و محدودیت‌های تولید انرژی در کشور این محدودیت‌ها در زمستان امسال نیز اجرا خواهند شد.

علیرضا علیزاده با اشاره به ورود جبهه هوای سرد و آسیب به شبکه توزیع برق استان افزود: اقدام فراگیر با هدف بهینه‌سازی شبکه توزیع برق و با رویکرد افزایش پایداری سیستم‌های توزیع در همه شهرهای استان اجرا می شود.

وی پیرامون احتمال خاموشی و قطع برق مشترکان در زمستان امسال نیز عنوان کرد: بدون شک با افزایش مصرف گاز در کشور در بخش تولید برق دچار مشکل خواهیم شد و به همین سبب باید محدودیت‌هایی در فصل زمستان نیز اجرا کنیم تا بتوانیم از خاموشی‌ها بکاهیم و با توجه به اطلاع‌رسانی‌ها در خصوص کاهش مصرف می‌توان با اقدامات ساده‌ای که مشترکین انجام می‌دهند فصل زمستان را بدون قطعی برق و خاموشی پشت‌سر بگذاریم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان محدودیت روشنایی معابر و بزرگراه‌ها نیز گفت: با تعدیل روشنایی معابر و بزرگراه‌ها در زمستان سال پیش به تعداد ۲۵ هزارو ۴۷۰ دستگاه چراغ روشنایی خاموش شد البته نقاط حادثه‌خیز شهری و بین‌شهری که روشنایی آن‌ها الزامی بود از این طرح‌ مستثنی بودند و خاموشی تعدیل بار در این نقاط انجام نگرفت.

همچنین برای مصارف برق غیرضروری مانند نمای ساختمان‌ها نیز اکیپ‌های ویژه‌ای تشکیل و با شناسایی این ساختمان‌ها و تذکرهای لازم و از هدر رفتن برق برای نمای ساختمان پیشگیری خواهد شد.

وی همکاری شهروندان و مشترکان برای سپری کردن زمستان بدون خاموشی را مهم‌ترین راه‌حل کمبود برق در زمستان دانست و گفت: بدون‌شک هیچ اقدامی به اندازه همکاری و همراهی شهروندان در تعدیل بار شبکه تاثیرگذار نخواهد بود و شهروندان با کاهش ۱۰درصدی مصرف برق خود در زمستان می‌توانند فصل سرما را بدون خاموشی سپری کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا