سیاسی و اجتماعی

زنجان بدون خاموشی با همکاری مشترکان برق

زنجان بدون خاموشی با همکاری مشترکان برق

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: سهمیه تعدیل بار تعیین شده زمستان ۹۹ برای استان زنجان ۴ هزارو ۸۱۴ کیلو وات بود که با اقدامات انجام شده در این شرکت توانستیم بیش از ۵۰۰۰کیلووات از بار شبکه را کاهش دهیم و با توجه به فرارسیدن فصل سرما و محدودیت‌های تولید انرژی در کشور این محدودیت‌ها در زمستان امسال نیز اجرا خواهند شد.

علیرضا علیزاده با اشاره به ورود جبهه هوای سرد و آسیب به شبکه توزیع برق استان افزود: اقدام فراگیر با هدف بهینه‌سازی شبکه توزیع برق و با رویکرد افزایش پایداری سیستم‌های توزیع در همه شهرهای استان اجرا می شود.

وی پیرامون احتمال خاموشی و قطع برق مشترکان در زمستان امسال نیز عنوان کرد: بدون شک با افزایش مصرف گاز در کشور در بخش تولید برق دچار مشکل خواهیم شد و به همین سبب باید محدودیت‌هایی در فصل زمستان نیز اجرا کنیم تا بتوانیم از خاموشی‌ها بکاهیم و با توجه به اطلاع‌رسانی‌ها در خصوص کاهش مصرف می‌توان با اقدامات ساده‌ای که مشترکین انجام می‌دهند فصل زمستان را بدون قطعی برق و خاموشی پشت‌سر بگذاریم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان محدودیت روشنایی معابر و بزرگراه‌ها نیز گفت: با تعدیل روشنایی معابر و بزرگراه‌ها در زمستان سال پیش به تعداد ۲۵ هزارو ۴۷۰ دستگاه چراغ روشنایی خاموش شد البته نقاط حادثه‌خیز شهری و بین‌شهری که روشنایی آن‌ها الزامی بود از این طرح‌ مستثنی بودند و خاموشی تعدیل بار در این نقاط انجام نگرفت.

همچنین برای مصارف برق غیرضروری مانند نمای ساختمان‌ها نیز اکیپ‌های ویژه‌ای تشکیل و با شناسایی این ساختمان‌ها و تذکرهای لازم و از هدر رفتن برق برای نمای ساختمان پیشگیری خواهد شد.

وی همکاری شهروندان و مشترکان برای سپری کردن زمستان بدون خاموشی را مهم‌ترین راه‌حل کمبود برق در زمستان دانست و گفت: بدون‌شک هیچ اقدامی به اندازه همکاری و همراهی شهروندان در تعدیل بار شبکه تاثیرگذار نخواهد بود و شهروندان با کاهش ۱۰درصدی مصرف برق خود در زمستان می‌توانند فصل سرما را بدون خاموشی سپری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا