اخبار ویژه, سیاسی و اجتماعی

فاصله ریلی زنجان به تهران باید به دو ساعت برسد

شورای اداری زنجان با رئیسی

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، استاندار زنجان در شورای اداری زنجان که با حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران و اعضای هیأت دولت اظهار داشت: راه اندازی راه آهن دو خطه زنجان و قزوین نیازمند حکم حکومتی است که نیاز مبرم به بهره برداری برسد.

دکتر افشارچی افزود: ما باید فاصله زنجان تا تهران را از ۵ ساعت به ۲ ساعت برسانیم که موجب توسعه استان خواهد شد.

وی در ادامه با معرفی استان زنجان اظهار داشت: محصولات بسیار خوبی در استان زنجان داریم؛ پتانسیل معدنی، قطب تولید فرش، محصولات کشاورزی در ماهنشان یکی از آنهاست.

استاندار زنجان اضافه کرد: قطب تولید سیب زمینی و گندم، آرامگاه قیدار نبی و مناطق گردشگری در خدابنده گویای پتانسیل های استان زنجان است.

افشارچی گفت: خرمدره، سلطانیه و ابهر صنعتی ترین شهرستانهای استان با پتانسیل معدن سنگ آهنگ، محصولات سلولزی، کفش، سیم و کابل، زنجیره تولید مرغ کمک شایانی به اقتصاد کشور می کنند.

استاندار زنجان افزود: طارم با زیتون، انار و زنجان مرکز تولید صنایع دستی، قطب تولید سرب و روی کشور، مرکز تولید و نگهداری دام سبک کشور چند قلوزایی در ابعاد ۱۰۰ هزار رأس از دیگر پتانسیل های استان زنجان محسوب می شوند.

دکتر افشارچی در ادامه به حق آبه استان اشاره کرد و گفت: سدهای موجود و سدهایی که قرار است ساخته شوند، برای استان زنجان کافی نیستند و به شدت پیگیری خواهیم کرد.

شورای اداری زنجان با حضور دکتر رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران و اعضای هیأت دولت و امام جمعه شهر و مدیران استان در دانشگاه زنجان برگزار شد.

خبرنگار: نرگس محمودی کد ۴۶۳۶

۱۴۰۰/۰۸/۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *