سیاسی و اجتماعی

۴۵ درصد جمعیت زنجان شاغل هستند

۴۵ درصد جمعیت زنجان شاغل هستند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شورای اداری استان زنجان اظهار داشت: نرخ مشارکت استان زنجان ۵ درصد بیشتر از میانگین کشور است‌.

حجت الله عبدالملکی افزود: ۴۵ درصد جمعیت زنجان در بخش های مختلف شاغل هستند و بر این اساس برنامه‌ریزی شده که ۲۰ هزار فرصت شغلی امسال و سال آینده داشته باشیم.

وی اظهار داشت: برنامه ما در صنایع دستی، صنایع متوسط و بزرگ با تکمیل زنجیره ارزش و تکمیل زیرساخت‌ها خواهد بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: در واگن‌سازی ایریکو ارزش زیادی به استان داده است و با تقاضا برای قطار اتوبوسی و اتوبوس بین شهری اشتغال این شرکت از ۵۰۰ نفر به دو هزار نفر می‌رسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در بخش کشاورزی تمرکز بر محصولات کم آب‌بر خواهد بود و در حوزه خدماتی هم تمرکز بر مرکز گردشگری فناوری اطلاعات خواهد بود.

وی گفت: در شهر خرم‌دره هم فرصت سرمایه گذاری است اما مشکل برق دارد.

عبدالملکی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی نیز تکمیل زنجیره غذایی و تمرکز بر حوزه گردشگری نیز بر اشتغال تاکید داریم،گفت: در شهرهای ابهر و خرم‌دره هم، باید یک بخش از ابهر جدا و به خرم‌دره بپیوندد تا موقعیت جغرافیایی این دو تکمیل شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح‌های عمرانی ناقص بسیاری در زنجان داریم که یک فرصت باید ایجاد شود و این امر در کل کشور مورد توجه خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا