سیاسی و اجتماعی, اقتصاد

لزوم  توجه به پتانسیل های اقتصادی استان زنجان

لزوم  توجه به پتانسیل های اقتصادی استان زنجان

لزوم  توجه به پتانسیل های اقتصادی استان زنجان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ دکتر میرکاظمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر یکروزه به استان زنجان در جمع معاونین و مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: برای رسیدن به رشد ۸ درصدی اقتصاد کشور بایستی شکاف بین منابع و مصارف دولت به حداقل رسیده و مدیران ملی و استانی در کاهش هزینه ها و افزایش درامدهای حاصله پاسخگو باشند.

دکتر میرکاظمی افزود: با وجود ذخایر طبیعی غنی در کشور متاسفانه شاهد کاهش سطح درامد خانوار و نبود انگیزه برای سرمایه گداری می باشیم که با برنامه ریزی انجام گرفته و برگزاری جلسات ستاد بودجه در آینده نزدیک، شاهد تحرک و تعییر ریل اقتصادی بسمت دولت اقتصاد محور و برنامه محور خواهیم بود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشوراظهار داشت: ایجاد صندوق سرمایه گذاری در استان ها و تفویض اختیار به استانداران در تجهیز منابع از محل فروش فضای های مازاد اداری و درآمدهای مالیاتی در جهت ایجاد بهروری و توسعه بنگاه های اقتصادی در استان ها، از اقدامات مهم دولت می باشد که در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

دکتر میرکاظمی گفت: از ویژگی های بارز بودجه ۱۴۰۱، مقداری غیر متمرکز، ساده، قابل فهم و هدفمند که اهداف کلان کشور را پشتیبانی می کند.

وی اظهار داشت: مدیران استانی بایستی نگرش ملی به مباحث توسعه ای داشته باشند و پاسخگوی تحقق اهداف استانی در برش شهرستان و حتی بخش خود در جهت رسیدن به رشد ۸ درصدی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *