فرهنگ و هنر

برگزاری آیین اختتامیه جشنواره شعر و داستان «شهری در آسمان»  

برگزاری آیین اختتامیه جشنواره شعر و داستان «شهری در آسمان»

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، امیر نعمتی رییس حوزه هنری استان زنجان در مراسم اختتامیه جشنواره شعر و داستان «شهری در آسمان» ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان؛ روز دانش‌آموز و روز تسخیر لانه جاسوسی به تقویم اجرایی جشنواره اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره شعر و داستان در بهمن ماه ۹۹ با رونمایی از پوستر جشنواره و انتشار فراخوان کلید خورد و مهلت دریافت آثار تا ۱۰ فروردین ادامه داشت و با ابراز تأسف دلیل تأخیر در برگزاری آیین اختتامیه جشنواره را شرایط کرونایی و ممنوعیت برگزاری برنامه‌های تجمعی در ماه‌های اخیر عنوان کرد.

وی آثار رسیده به جشنواره از کل استان را ۳۲۶ اثر اعلام کرد و افزود: ۲۷۶ اثر در بخش شعر و ۴۵ اثر در بخش داستان بوده است و آثار در دو مرحله توسط اساتیدی از حوزه هنری مرکز که در تراز ملی می‌باشند، داوری شدند.

نعمتی تشریح کرد: در برگزاری جشنواره و فراخوان توجه جدی به مسائل زیست بوم استان مورد تأکید بود و ادامه داد: از زین پس برنامه‌های حوزه هنری استان براساس نقشه تحولی که بر مبنای ظرفیت‌ها و مزیت‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و … تدوین شده است، برگزار خواهد شد.

گفتنی است، مراسم اختتامیه جشنواره شعر و داستان «شهری در آسمان» همزمان با روز دانش‌آموز، پنجشنبه ۱۳آبان ماه ۱۴۰۰ با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران، مسئولین و فعالان فرهنگی، شاعران و نویسندگان پیشکسوت و جوان استان در سالن اجتماعات کتابخانه سهروردی برگزار شد.

لازم بذکر است، در این مراسم پس از سخنرانی مدیرکل تبلیغات اسلامی در فضایی مملو از احساسات از مادر شهید هنرمند فرخ‌نیا نیز تجلیل به عمل آمد.

در این جشنواره منتخبین نخستین جشنواره شعر و داستان «شهری در آسمان» در بخش شعر ناصر دوستی حائز رتبه اول،  لیلا عبدی حائز رتبه دوم، حسن خلجی حائز رتبه سوم و مریم میری و نرگس شمس شایسته تقدیر شناخته شدند و در بخش داستان نیز، لیلا دوستی‌فرد حائز رتبه اول، شاهین نصیری حائز رتبه دوم و زینب شاهی حائز رتبه دوم معرفی شدند.

شایان ذکر است؛ در این مراسم به رسم ادب و احترام از پیشکسوتان عرصه شعر و ادب استان آقایان ناصر ولایی، اسرافیل محمدی، الیاس نظری و منصور کلامی‌‌فرد تقدیر و تجلیل شد، همچنین از جوانترین مشارکت کنندگان این جشنواره خانم‌ها عسل عبدی و زینب نوروزی نیز تقدیر شد و تقدیر از برگزیدگان پویش ادبی تک جمله‌ای «من رأی می‌دهم زیرا…»، مسابقه عکس «رأی اولی‌ها» و تقدیر از منتخبین هنرواره ملی «روایت جهاد» بخشی از آیین اختتامیه جشنواره «شهری در آسمان» بود که به همراه شعرخوانی و خوانش داستان از آثار منتخبین جشنواره، اجرای سرود و پخش کلیپ و … برگزار شد.

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا