فرهنگ و هنر

پرداخت تسهیلات به صنعتگران صنایع‌دستی استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان؛

پرداخت تسهیلات به صنعتگران صنایع‌دستی استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان؛معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان از اعطای چهار هزار و ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات بنیاد برکت به‌منظور حمایت مالی از کارگاه‌های هنرمندان صنایع‌دستی و صنعتگران زنجانی خبر داد.الناز خدایی فرد روز شنبه ۱ آبان ماه عنوان کرد: این تسهیلات با همکاری بنیاد برکت و طبق مفاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، بنیاد برکت و بانک مهر ایران به‌منظور حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و صنعتگران اختصاص‌یافته است.

معاون صنایع‌دستی استان زنجان گفت: این منابع مالی به صنعتگران به شکل قرض‌الحسنه با تنفس شش‌ماهه و بازپرداخت ۶۰ ماهه اعطاشده است.

وی اظهار داشت: اولویت استفاده از تسهیلات در نظر گرفته‌شده با آسیب‌دیدگان از کرونا در مناطق محروم، روستاها و حاشیه شهرها است. بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با مأموریت محرومیت‌زدایی و معاونت صنایع‌دستی با رسالت حمایت از صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی در مأموریت اشتغال آفرینی این افراد، هم‌افزا شدند و با نگاهی همسو از هنرمندان صنایع‌دستی و صنعتگران این حوزه حمایت می‌کنند.

خدایی فرد علاوه بر احیاء و توسعه صنایع‌دستی بومی استان، معرفی آنها را از دیگر اهداف این طرح برشمرد و افزود: ملیله‌کاری، چاروق دوزی، چاقوسازی، مسگری، قلم‌زنی، گلیم‌بافی، گیوه‌بافی و گیوه‌دوزی از صنایع‌دستی عمده و بومی استان زنجان بشمار می‌روند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *