اخبار ویژهاقتصاد

جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها به همت بنیاد مسکن   

جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها به همت بنیاد مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: برنامه ریزی برای اجرای طرح هادی  ۲۴۵  روستا با اعتباری بالغ بر  ۱۱۴۶  میلیارد ریال در دست انجام است که در صورت تخصیص اعتبار نسبت به شروع عملیات اجرایی اقدام می شود.

خواجه ای با بیان اینکه،  اکثر روستاهای انتخاب شده نیمه تمام بوده و برای تکمیل فازهای شروع شده می باشد،افزود: پیش بینی می شود از مبلغ فوق، جهت آسفالت معابر روستاهای سطح استان از محل اعتبارات قیر رایگان سال جاری نیز حدود ۵۴۰ میلیارد ریال برای ۱۲۰ روستا اجرا گردد.

وی اظهار داشت: در طول یک سال گذشته،  تعداد ۱۹۱  روستا با اعتباری بالغ بر ۵۷۸  میلیارد ریال اجرای طرح هادی شده که از این تعداد ۱۸۰ روستا نیمه تمام و ۱۱ روستا جدید می باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: از تعداد پروژه های فوق ۱۰۰ روستا مربوط به پروژه های آسفالت معابر از محل اعتبارات قیررایگان و با مشارکت دهیاری ها می باشد که اعتبار آن ۳۶۲ میلیارد ریال می باشد.

ایجاد زمینه بهبود وضعیت اقتصادی روستاها از طریق تسهیلات تولید، اشتغال ، و ارتقاء درآمد روستائیان را امری ضروری دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه روستاها می توانند در پیشبرد اهداف اقتصادی واجتماعی کشور مفیدواقع گردند، اجرای طرح های هادی روستایی در بالا بردن کیفیت زندگی آن ها بسیار موثر بوده  که در این راستا، خدمات ارزشمند بنیاد مسکن در سطح روستاها باعث جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، تثبیت جمعیت در روستاها و همچنین ساماندهی و رفع مشکل این قشر شده است.

وی با تاکید بر اینکه، بنیاد مسکن به عنوان متولی امر ساخت و ساز و اجرای طرح هادی در روستاها تلاش دارد تا با تعامل دهیاران و اعضای شورای اسلامی درجهت توسعه و تقویت روستا ها قدم بردارد، افزود: :  باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم برای توسعه و آبادانی روستاها وجود داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا