اخبار ویژه, سیاسی و اجتماعی

لزوم افزایش مشارکت مردم در سنت حسنه وقف  

لزوم افزایش مشارکت مردم در سنت حسنه وقف  

لزوم افزایش مشارکت مردم در سنت حسنه وقف

به گزارش پایگاه خبری اسمان زنجان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: مشارکت مردم در مسئله وقف زمینه حل بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی را فراهم می کند و باید این سنت حسنه را بیش از پیش مورد توجه قرار داد.

حجت الاسلام کرمی گفت: مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان تصریح کرد: همزمان با روز دوشنبه ۱۲ مهر ماه آغازین روز دهه وقف روزشمار فعالیت های دست اندکاران سنت حسنه وقف اعلام شد و تلاش خواهیم کرد تا زمینه ترویج این فرهنگ در جامعه مهیا شود.

وی اظهار داشت: آغازین روز دهه وقف از دوشنبه ۱۲ مهرماه با عنوان وقف، رسانه، تکریم واقفان خیر اندیش، سه شنبه ۱۳ مهرماه با عنوان وقف، ترویج فرهنگ قرآن، عترت و مهدویت، چهارشنبه ۱۴ مهرماه، وقف خدمات فرهنگی و اجتماعی به جامعه، پنجشنبه ۱۵ مهرماه وقف، بقاع متبرکه ترویج فرهنگ زیارت خواهد بود.

حجت الاسلام  کرمی عنوان کرد: جمعه ۱۶ مهرماه با عنوان وقف کاهش آسیب های اجتماعی، شنبه ۱۷ مهرماه با عنوان وقف توسعه فرهنگی و تمدن اسلامی، یکشنبه ۱۸ مهرماه با عنوان وقف توسعه آموزش و پژوهش و حمایت از نخبگان و موسسات دانش بنیان، دوشنبه ۱۹ مهرماه با عنوان وقف سلامت و بهداشت جامعه، سه شنبه ۲۰ مهرماه با عنوان وقف استغال و تولید و چهارشنبه ۲۱ مهرماه با عنوان وقف جمعی توسعه مشارکت های اجتماعی آخرین روز دهه وقف است.

وی اظهار داشت: امیدواریم با حضور و مشارکت عموم مردم در احیا این سنت حسنه بتوانیم بسیاری از مسائل جامعه را با فرهنگ وقف رفع کنیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: وقف می تواند مروج فرهنگ اسلامی و دینی در جامعه باشد و با تقید به این فرهنگ می توان بسیاری از معضلات پیش آمده از تهاجم فرهنگی را با این سنت حسنه حل و فصل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *