سیاسی و اجتماعی

تشریح برنامه‌های هفته ملی کودک کانون استان زنجان

تشریح برنامه‌های هفته ملی کودک کانون استان زنجان

تشریح برنامه‌های هفته ملی کودک کانون استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان برنامه‌های هفته ملی کودک را تشریح کرد.

علیرضا نوری ضمن تبریک فرا رسیدن هفته ملی کودک گفت: امسال هم مطابق سنوات گذشته برنامه‌های مختلفی همزمان با این هفته با در نظر گرفتن شرایط کرونایی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال هفته ملی کودک « حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» است، اضافه کرد: «کودک، صلح، بازی و نشاط» ، «کودک، باورهای دینی و معنویت»، «کودک، خانواده و مهارت‌های زندگی»، «امنیت، بهداشت و سلامتی»، «کودک، کتاب، هنر و ادبیات»، « هویت، میراث طبیعی و فرهنگی»، «رسانه و فناوری‎های نوین»  نیزعناوین روزهای کودک است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان با اشاره به اجرای ۱۸ عنوان برنامه در ۱۷ مرکز کانونی طی هفته ملی کودک گفت: از جمله برنامه‌های این هفته نشست پیشگیری آسیب‌های اجتماعی در حوزه فضای مجازی با مشارکت کارشناسان نیروی انتظامی برای مربیان و کارشناسان کانون، فراخوان چتری برای من در موضوع آسیب‌های اجتماعی و در قالب عکس، شعر، داستان، قطعه پادکست و حضور در صدا و سیما و تبیین برنامه‌های حوزه کودک خواهد بود.

وی گفت: برگزاری مراسم بادبادک پرانی و اجرای برنامه‌های نقاشی و اوریگامی، برگزاری کارگاه بادبادک سازی، حضور کتابرسان سیار در روستای دیرج، حضور کتابرسان سیار در مجتمع پردیسان، و پخش انیمیشن‌های کانونی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که طی این هفته اجرا می‌شود.

نوری از عضویت رایگان در کانون‌های پرورش فکری طی هفته ملی کودک خبر داد و گفت: برگزاری ۵۲ کارگاه تخصصی، دیدار با فرزندان شهدای مدافع سلامت، مدافع حرم و اهدای تندیس «آینده ساختنی است» به خانواده شهید لندی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای اجرا در هفته ملی کودک است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان سایر برنامه‌های هفته ملی کودک را برگزاری جشن هفته ملی کودک در مدرسه ابتدایی فرشته در قالب قصه‌گویی و دیدار با کودکان، تولید فیلم کوتاه دو دقیقه‌ای با موضوع معرفی مشاهیر و اجرای برنامه با همکاری دستگاه‌های مرتبط عنوان کرد و افزود: همچنین در این هفته ۱۴ عنوان کتاب تألیف شده به همراه مستند و قطعه موسیقی تولید شده برای کنگره شهدای ۳۵۳۵ شهید نیز رونمایی خواهد شد.

وی افزود: تقدیر از فعالان کودک و نوجوان در حوزه تئاتر، حوزه موسیقی، فیلم و انیمشین و تجلیل از مربیان کانون و اجرای برنامه مشترک با هیئت‌های مذهبی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که طی هفته کودک اجرا می‌شود.

نوری از برگزاری ۵۲ کارگاه تخصصی نیز خبر داد و گفت: در هفته ملی کودک یک روز این کارگاه‌ها برای اعضای عمومی به صورت رایگان برگزار خواهد شد.

وی گفت: همچنین در این هفته کلاس آموزشی مشترک با استان همدان توسط انجمن نمایش برگزار و یک جلسه انجمن سرود همزمان با ۱۰ استان برگزار خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *