اقتصاد

 کشف ۱۷ دستگاه استخراج بیت کوین غیرمجاز در ابهر

 کشف ۱۷ دستگاه استخراج بیت کوین غیرمجاز در ابهر

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛  فرمانده انتظامی شهرستان ابهر از کشف ۱۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز و دستگیری یک نفر در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “محمد مهدیخانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر، اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری و استفاده غیرمجاز از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در یکی از شرکت های شهر ابهر، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: اکیپی از ماموران پلیس اطلاعات وامنیت عمومی و حراست اداره برق به محل اعزام و پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از محل، ۱۷ دستگاه ماینر به همراه متعلقات آن را کشف و در این رابطه یک نفر را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر با اشاره به اینکه برابر اعلام کارشناسان ارزش ماینرهای کشف شده را یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برآورد کرده اند خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه های ماینر به منظور استخراج و تولید ارز دیجیتال مستلزم اخذ مجوز های قانونی از اداره صنعت، معدن و تجارت و اداره برق می باشد و پلیس با کسانی که بدون مجوز قانونی اقدام به این کار کنند برابر قانون برخورد خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا