فرهنگ و هنر

یکی معرفی شهدا از اهداف کنگره ۳۵۳۵ می باشد  

یکی معرفی شهدا از اهداف کنگره ۳۵۳۵ می باشد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ فرماندار زنجان در جلسه کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان ضمن اشاره به برخی از فعالیت‌های انجام شده در قالب کنگره شهدا اظهار کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای این جنگ می‌توان به بیمه شدن چندین و چند ساله انقلاب در برابر دشمنان اشاره کرد، زیرا رزمندگان با ازجان‌گذشتگی خود ثابت کردند که  فشارهای دشمنان هیچ تاثیری در اراده و عزم ملت ایران در پاسداری از انقلاب ندارد.

رضا عسگری با بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری کنگره ۳۵۳۵ علاوه بر گرامی‌داشت یاد شهدا معرفی شهدا است، تاکید کرد: زنجان شهدای تاثیرگذار بسیاری را تقدیم انقلاب کرده است که بیشتر آنها علی‌رغم تاثیرگذاری و دلاوری که داشتند، ناشناخته هستند.

وی با اشاره به برخی از طرح‌های اجرا شده در ارتباط با کنگره شهدا بیان کرد: برپایی یادمان شهدا، مزین کردن کلاس‌های درس به نام شهدا، راه‌اندازی کتابخانه موضوعی شهدا در طول یک سال گذشته از جمله اقدامات صورت گرفته در قالب کنگره شهدا بوده است.

فرماندار زنجان همچنین با طرح پیشنهادی در ارتباط با اهدای قرآن به نیت شهدا، گفت: پیشنهاد می‌کنیم طرح اهدای قرآن‌های خانگی در بین شهروندان اجرایی شود و در نهایت به نیت شهدا به مساجد اهدا شود.

عسگری همچنین ضمن پیشنهادی درباره ایجاد کتابخانه به نام شهدا ارائه کرد و افزود: طرح قابل قبولی است که کتابخانه‌های شخصی به نام شهدا نامگذاری شود.

در ادامه این جلسه نیز پوستر یازدهمین جشنواره کتابخانه رضوی با حضور مسئولان رونمایی شد.

گفتنی است، جشنواره ۲۲ خرداد تا یکم آبان ماه در قالبهایی از جمله نقاشی، پویش کتابخوان، شعرسرایی، پویش برای امام زمانم، تولید آثار هنری، داستان کوتاه، قصه‌گویی برگزار شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا