سیاسی و اجتماعی

افتتاح مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا زنجان  

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ در آستانه عید سعید قربان و دهه ولایت، مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا استان با هدف پیشگیری ، تسهیل و تسریع روند رسیدگی به جرائم اینترنتی توسط سردار”رحیم جهانبخش” فرمانده انتظامی استان افتتاح شد.

سردار “رحیم جهانبخش”در حاشیه این مراسم با اشاره به توسعه فن‌آوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی در عصر حاضر و تاثیرات آن بر زندگی افراد،اظهار داشت: در راستای پیشگیری و مقابله با جرایم فضای سایبری، ضرورت تشکیل مرکزی به نام فوریت‌های سایبری در استان احساس شد.

وی تصریح کرد: این مرکز بصورت ۲۴ ساعته با حضور کارشناسان پلیس فتا آمادگی ارائه مشاوره،ارشاد قضائی و پاسخگوی نیازها و مطالبات شهروندان در رابطه با جرائم فضای مجازی می باشد.

فرمانده انتظامی زنجان با اشاره به اینکه رسیدگی در زمان طلایی جرایم در کشف جرم بسیار موثر و تاثیر گذار است ، گفت: راه‌اندازی مرکز فوریت‌های سایبری می‌تواند فاصله وقوع جرم تا کشف بزه را کوتاه کند.

وی در پایان گفت:شهروندان با مراجعه به سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir ویا تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰می‌توانند از خدمات مرکز فوریت‌های سایبری بهره‌مند شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا