پزشکی و سلامت

ویزیت رایگان کاروان سلامت هلال احمر ماهنشان در ییلاق قارقالان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان گفت: با اعزام یک روزه کاروان سلامت به ییلاق قارقالان موفق به ویزیت رایگان بیش از ۴۰ نفر از دامداران و خانواده های آنها در این منطقه شدیم.
حسن شکری روز شنبه در گفت و گو با خیرنگاران افزود: حمایت از سلامت انسان ‌ها و کاهش آلام و رنج ‌های بشری یکی از اهداف هلال احمر به شمار می رود و طرح کاروان سلامت از طرح‌های ملی جمعیت هلال احمر است.
وی تاکید کرد: این کاروان جمعیت هلال احمر ماهنشان به مدت یک روز با هدف کمک به بهبود سطح سلامت در منطقه ، ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در مناطق ییلاقی اعزام شد.
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان گفت: در کاروان سلامت هلال احمر شهرستان شامل یک پزشک عمومی، ماما، نسخه پیچ و تزریقاتی بود.
شکری، ویزیت رایگان و توزیع داروی رایگان را مهمترین خدمات ارائه شده توسط کاروان سلامت جمعیت هلال احمر به دامداران و خانواده های آنها در منطقه ییلاقی قارقالان برشمرد.
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان گفت: علاوه بر ارائه خدمات سلامت، آموزش کمک های اولیه، گرمازدگی، سی پی آر و خونریزی به دامداران و خانواده های سالکن در منطقه ییلاقی قارقالان ارائه شد.
شکری تاکید کرد: استقبال از این کلاس های آموزشی با استقبال قابل توجه ساکنان این منطقه ییلاقی مواجه شد.
وی خاطرنشان کرد: روند اعزام کاروان سلامت و ارائه آموزش های مورد نیاز برای دیگر ساکنان در مناطق ییلاقی شهرستان ماهنشان ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا