اقتصاد

معرفی ۵۳۰ متقاضی ساخت مسکن روستایی جهت دریافت تسهیلات به بانک ها

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آسمان زنجان؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان  در جمع خبرنگاران گفت:در طی چند روز گذشته  ۵۳۰ متقاضی ساخت مسکن روستایی جهت دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با کارمزد ۵ درصد  به هفت بانک  عامل در استان معرفی شدند.

رضا خواجه ای  با اشاره به اینکه، تسهیلات قرض‌الحسنه ساخت مسکن در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر و روستاها پیش از این ۵۰ میلیون تومان بود که به ۱۰۰ میلیون تومان رسیده و به ساکنان این مناطق که تا کنون از وامهای بنیاد استفاده نکرده‌اند پرداخت می‌شود، افزود: افرادی که در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر دارای خانه فرسوده و آسیب‌پذیر هستند، همچنین کسانی که زمین با کاربری مسکونی در اختیار دارند می توانند از این وام استفاده کنند.

وی  از تامین ۵۰۰ میلیارد  تومان برای نوسازی خانه های روستایی در استان خبر داد و گفت:  با این اعتبار پیش بینی می شود تا پایان سال ۵۰۰۰ واحد مسکن روستایی در استان نوسازی و مقاوم سازی شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه، بازپرداخت  این تسهیلات ۱۵ ساله بود که به ۲۰ سال افزایش یافته است، خاطر نشان کرد: با افزایش میزان تسهیلات مسکن روستایی از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان، شاهد افزایش و مقاوم سازی تعداد بسیار زیادی از واحد های مسکونی روستایی در استان خواهیم بود.

خواجه ای با بیان اینکه، تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مذکور تنها وام مسکنی می باشد که ضمانت آن بسیار ساده و به صورت سفته زنجیره ای قابل انجام است، تصریح کرد: متقاضیان ساخت مسکن در روستاهای استان و به ویژه مالکان واحدهای مسکونی فرسوده و غیرمقاوم می توانند با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستان بدون هیچ گونه سپرده گذاری نسبت به دریافت این تسهیلات و ساخت مسکن مقاوم و ایمن اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا