اقتصاد

۴کیلومتر از شبکه‌های توزیع برق خدابنده اصلاح و بهسازی شد

مدیر توزیع برق شهرستان خدابنده از اجرای پروژه اصلاح و بهسازی بیش از ۴ کیلومتر از شبکه‌های توزیع برق این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، حسنعلی پیری با اشاره به اجرای پروژه‌های اصلاح و بهسازی شبکه‌های توزیع برق حدفاصل روستاهای محمد خلج تا بزین گفت: در این طرح که با حضور ۱۳ اکیپ عملیاتی متشکل از ۴۰همکار مدیریت توزیع برق شهرستان خدابنده انجام شد ۲۶۰ کاور پرنده پران، ۱۴۰ کاور مقره سیلیکونی و ۱۸ قطعه راس تیری بر روی شبکه‌های حدفاصل این روستاها نصب شد.
پیری افزود: پرنده‌زدگی یکی از دلایل ناپایداری شبکه‌است و باتوجه به مجاورت شبکه توزیع برق این شهرستان با زمین‌های کشاورزی، نشستن پرندگان بر روی شبکه‌های توزیع برق این مشکل موجب ایجاد خاموشی می‌شود و از ابتدای سال تاکنون برای رفع این مشکل، ۱۰۵۰ کاور پرنده پران، ۱۷۰عدد راس تیری بلند، ۲۱۰ کاور مقره سیلیکونی بر روی خروجی شبکه‌های توزیع برق توزلو، بزین، قشقجه، شهیدآباد، دهجلال، سجاس، زواجر، بامداد و نورآباد نصب و ۲۵۰مقره معیوب تعویض شده است.
مدیر توزیع برق شهرستان خدابنده اضافه کرد: این شهرستان با بیش از ۲۴۰ روستا گسترده‌ترین شبکه توزیع برق روستایی در سطح استان را داراست و با توجه به این‌که صنعت کشاورزی خدابنده یکی از قطب‌های این صنعت در استان و شمالغرب کشور است، پایداری شبکه توزیع به سبب استفاده برق در کشاورزی و زیرساختی بودن این انرژی از اهمیت بالایی برخودار است.
گفتنی است شهرستان خدابنده با حدود ۷۰هزار مشترک برق یکی از بیشترین تعداد مشترک را پس از شهرستان زنجان در استان دارد و ۵۰درصد از انرژی توزیع شده در این شهرستان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا