اقتصاد

کشف ۱۸ تن آرد یارانه‌ای قاچاق در زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از کشف بیش از ۱۸ تن انواع آرد یارانه ای که در یک واحد تولیدی خوراک دام در شهرک صنعتی علی آباد شهر زنجان خارج از شبکه نسبت خرید و فروش آرد اقدام می کردند، خبر داد.
ولی اله زمانی در تشریح جزئیات این خبر، اظهار کرد: حسب گزارشات واصله و بررسی های بعمل آمده توسط عوامل پلیس امنیت اقتصادی با همکاری کارشناسان این اداره کل نسبت به کشف و ضبط آرد یارانهای اقدام نمودند .
وی با بیان اینکه آردهای کشف شده خارج از شبکه خرید و فروش می شود، افزود: پلیس امنیت اقتصادی با همکاری اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان، محموله های آرد یارانه‌ای شناسایی کردند که در بازرسی از محل جمعاً به تعداد ۵۰۰ کیسه ۴۰ کیلوگرمی (۱۸ تن) آرد یارانه ای قاچاق کشف شد.
زمانی با اشاره به اینکه ۳۰۰ کیسه ۴۰ کیلوگرمی (۱۲ تن) انواع آرد یارانه ای قابل مصرف کشف شده است، گفت: در بررسی های انجام شده ۲۰۰ کیسه ۴۰ کیلوگرمی (۸ تن) انواع آرد غیرقابل مصرفی انسانی که از پسامد آرد در کیسه ها تهیه شده است و تعداد زیادی کیسه خالی آرد در محل مورد نظر کشف و ضبط شد.
وی اظهار کرد: هر کیسه آرد یارانه ای نوع یک اکنون برای مصرف کنندگان با قیمت ۳۲۸۰۰ تومان فروخته و این در حالی است که در بازار آزاد یک کیسه آرد به قیمت ۳۵۰ الی ۴۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان در پایان تصریح کرد: آردهای توقیفی جهت بررسی، آزمایش و تعیین تکلیف به سیلوی غدیر زنجان انتقال و پرونده ای با این موضوع در پلیس امنیت اقتصادی تشکیل شد که گزارشات تکمیلی و برخورد با متخلفین پس از بررسی نهایی اعلام خواهد شد .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا