اخبار ویژهدین و مذهب

کسب گواهینامه حفظ قرآن توسط ۳۲ حافظ

۳۲ حافظ قرآن کریم در مرحله دوم آزمون اعطای مدرک موفق به دریافت گواهینامه حفظ شدند.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان: رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی زنجان از قبولی ۳۲ نفر از شرکت‌کنندگان آزمون شفاهی اعطای مدرک حافظان قرآن زنجان در مرحله دوم خبر داد و اظهار داشت اواخر تیر امسال با حضور حافظان قرآنی، در مرکز استان برگزار شد و اسامی پذیرفته شدگان آزمون شفاهی اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم از سوی سازمان دارالقرآن الکریم اعلام شد.
حجت الاسلام حسنی افزود: این آزمون همزمان با سراسر کشور، تیرماه سالجاری و با حضور ۸۸ نفر از حافظان قرآن کریم در استان زنجان برگزار شد.
وی اظهار داشت: پس از اعلام نتایج، تعداد ۲۹ نفر از شرکت کنندگان زنجانی با کسب نتیجه قبولی، حائز دریافت مدرک تخصصی درجات ۵ و ۴ و ۳ گردیدند و سه نفر بعنوان حافظ برتر راهی مرحله سوم شدند. بر همین اساس آزمون مرحله سوم (مفردات) جمعه مورخ ۱۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود. آزمون مرحله دوم حفظ تخصصی نیز شامل آزمون‌های شفاهی بود که در این دوره تمامی مراحل آزمون شامل حسن حفظ، صوت و لحن، وقف و ابتدا و تجوید با استفاده از ظرفیت داوران مجاز بومی برگزار شد.
گفتنی است، آزمون تجدیدی اعطای مدرک تخصصی، امسال برای اولین بار اوائل آذر ماه سالجاری با حضور ۲۳ نفر از حافظان برگزار خواهد شد. کسانی که در آزمون کتبی سال جاری شرکت و امتیاز لازم را دریافت کرده‌اند چنانچه تمایل به ثبت نام در آزمون شفاهی تجدید را نداشته باشند، استثنائا می‌توانند از معافیت کتبی برای سال ۱۴۰۳ و صرفا طی یک نوبت بهره ببرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا