اخبار ویژهسیاسی و اجتماعی

کاهش مدت خدمت وظیفه عمومی

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، و به نقل از سازمان وظیفه عمومی فراجا، با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و تصویب فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی)مدت خدمت دوره ضرورت تمامی سربازان حین خدمت و مشمولانی که ازاین پس به خدمت اعزام می‌شوند به مدت ۳ ماه کاهش یافت.
گفتنی است، در راستای اجرای طرح تحول خدمت وظیفه عمومی وبه منظور ایجاد عدالت در مدت خدمت دوره ضرورت،متناسب با محل خدمت
و نوع ماموریت‌های محوله،با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و تصویب فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی)مدت خدمت دوره ضرورت سربازان حین خدمت و مشمول هایی از این پس به خدمت اعزام می شوند ۳ماه کاهش یافت.
برابر جزئیات اعلام شده در این اطلاعیه آمده است:تمامی سربازانی که برابر مفاد و شرایط این ابلاغیه به خدمت اعزام و به صورت بومی یا غیر بومی وبا ماموریت‌های مختلف در سازمان های نیروهای مسلح بکارگیری شده یا ازاین پس بکارگیری میشوند،از این کاهش برخوردار شده و مدت زمان خدمت آنها از حداقل ۱۴ ماه و متناسب با محل خدمت و مسافت آن تا محل سکونت و همچنین ماموریت‌های محوله در مناطق عملیاتی یا عادی تا حداکثر ۲۱ ماه محاسبه می شود.
البته مدت خدمت دوره ضرورت سربازان مامور به دستگاههای غیرنظامی در قالب امریه،برابر سنوات گذشته کماکان ۲۴ماه تعیین گردیده است.
لازم به ذکر است، ملاک بومی یا غیر بومی بودن سربازان بر اساس فاصله محل سکونت تا یگان خدمتی سربازان بوده و در صورتیکه این مسافت کمتر از۲۰۰کیلومتر باشد سرباز بومی و چنانچه این فاصله بیشتر از ۲۰۰ کیلومتر باشد سرباز غیر بومی محسوب می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا