اقتصاد

پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی پروژه سه راهی طارم به منجیل

پیشرفت فیزیکی کل پروژه  « سه راهی طارم به منجیل» ۶۵ درصد است.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طارم،با بیان اینکه ۱۶.۵ کیلومتر از پروژه« سه راهی طارم به منجیل» در دست اجرا است، گفت:تاکنون برای این پروژه ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای اتمام آن هم دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
سید غفور شفیعی به پروژه راه اصلی «سه راهی طارم به منجیل» اشاره کرد و گفت: این پروژه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری درسال ۸۲ بوده که عملیات اجرایی آن سال ۸۵ آغاز شده است. 
وی طول کل پروژه « سه راهی طارم به منجیل» را ۱۰۰ کیلومتر اعلام کرد و بیان داشت: ۸۰ کیلومتر از طول این پروژه در محدوده استان زنجان است و تاکنون ۴۷ کیلومتر به بهره برداری رسیده است. 
۱۶.۵ کیلومتر از پروژه« سه راهی طارم به منجیل» در دست اجرا است
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طارم، با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶.۵ کیلومتر از این پروژه در دست اجرا است ،گفت: تاکنون برای این پروژه ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای اتمام آن هم دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است. 
شفیعی، اعتبار سال ۱۴۰۲ (مشترک بین دو استان گیلان و زنجان )را ۷۷ میلیارد تومان اعلام کرد و یاد آورشد: مبلغ قرار داد شرکت گوهر رود ۶۰۰ میلیارد تومان و مبلغ به روز هزار میلیارد تومان است. 
وی،پیشرفت فیزیکی قطعه در دست اجرای پروژه راه اصلی« سه راهی طارم به منجیل» را ۲۰ درصد یاد کرد و افزود: اعتبار مصوب سفر رئیس جمهور ۶۵ میلیارد تومان بود که ۱۰۰ درصد تخصیص یافته است. 
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طارم ،پیشرفت فیزیکی کل این پروژه را ۶۵ درصد عنوان کرد و گفت: این طرح جهت تکمیل کریدور جنوب به شمال غرب و ارتباط استانهای زنجان و گیلان و ارتقای بیشتر و بهتر ایمنی و تسهیلات سفر بری مسافران،حمل کالا و کاهش سوانح جاده ای که هر ساله جان هزاران را تهدید می کند و مزیت های خوبی برای کشور دارد اجرا می شود. 
شفیعی، با بیان اینکه این طرح از پروژه‌های مهم استان زنجان است، تصریح کرد: در کل اجرای این پروژه برای استان فرصت خوبی است و اهمیت زیادی دارد.
گفتنی است هم اکنون ۶ پروژه مهم راهسازی در استان زنجان در حال انجام بوده که از این تعداد، سه پروژه ملی راهسازی در شهرستان طارم در دست اجرا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا