اقتصاد

پرداخت یک هزار و ۴۰۰ فقره تسهیلات به مسکن روستایی

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران از اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیونی برای ساخت مسکن روستایی در زنجان خبر داد و گفت: تاکنون در استان زنجان، ۱۴۰۰ فقره تسهیلات ۲۰۰ میلیونی برای ساخت مسکن روستایی به متقاضیان پرداخت شده است.
رضا خواجه ای اظهار کرد: میزان تسهیلات افرادی که از تاریخ ۲۵ آبان ماه سال گذشته، جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل مراجعه نموده اند، ولی به مرحله عقد قرارداد نرسیده است، از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.
وی یادآور شد: بازپرداخت تسهیلات مذکور ۲۰ ساله و نرخ سود این تسهیلات ۱۸ درصد (۵ درصد سهم متقاضی و ۱۳ درصد سهم صندوق ملی مسکن) است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه، از مجموع ۹۲۶۷۸ واحد مسکونی روستایی ۵۲۰۰۰ واحد مسکونی در سطح استان مقاوم سازی شده ، معادل (۵۶%) ادامه داد: تعداد کل واحدهای مسکونی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر( ۲۵۵۰۶ ) واحد می باشد ، که تعداد ۱۰۷۸۴ واحد از تسهیلات بهسازی و مسکن مهر مقاوم سازی شده است.
خواجه ای همچنین از تشکیل نظام فنی و مهندسی روستایی با توجه به وضعیت و پتانسیل های موجود روستاها با تعداد ۱۳۴ ناظر فنی دارای صلاحیت جهت نظارت بر ساخت و ساز های روستایی و همچنین تشکیل ۲۶ دفتر فنی و مهندسی دیگر جهت طراحی واحد های مسکونی روستایی خبر داد و گفت: با شناسایی مناطق کم برخوردار وبرنامه ریزی مناسب می توان روند رو به رشدی را در ارائه تسهیلات طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی دنبال کرد.
وی با بیان اینکه، نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم سازی از اهداف اصلی این نهاد انقلابی است، تاکید کرد: مهندسان نقش و مسوولیت خطیری در نظارت بر ساخت و سازها بر عهده دارند تا ساختمان‌‌ها با اصول فنی و طبق آیین‌نامه مقررات ملی ساختمان بنا شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا