فرهنگ و هنر

هنر را در راه اعتلای ارزش‌ها استفاده کنیم

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، بهرامعلی حمیدی؛ چهره هنر انقلاب سال ۱۴۰۱ در گفت‌وگو با روابط عمومی حوزه هنری زنجان، در معرفی خود گفت: فارغ‌التحصیل رشته گرافیک بوده و کار خود را با طراحی کاریکاتور و فعالیت در روزنامه‌های محلی زنجان و سپس با روزنامه‌های کشوری آغاز کرده است.
این هنرمند زنجانی با اشاره به اینکه از سال ۱۴۰۰ خانه کاریکاتور حوزه هنری زنجان را راه‌اندازی کردیم و سعی بر آن داشتیم تا فعالان قدیمی و نوپای کاریکاتور را دور هم جمع کنیم، ادامه داد: فعالیت هنرمندان در زنجان به صورت پراکنده انجام می‌شود اما با راه‌اندازی خانه کاریکاتور محلی برای دور هم جمع شدن هنرمندان و آشنایی با همدیگر فراهم شده است.
حمیدی با اشاره به اینکه هنرمندان جوان می‌توانند خیلی خوب در حوزه هنر انقلاب اسلامی فعالیت و رشد هنری داشته باشند، گفت: ایجاد شبکه‌سازی در این حوزه آغاز شده است و امید می‌رود با این اقدام شرایط فعالیت هنرمندان بهبود پیدا کند و هنرمدان از هم دور نشده و کار متفرقه انجام ندهند.
کاریکاتوریست زنجانی با بیان اینکه حوزه هنری ۲۰ – ۲۵ سال پیش هنرمندان را دور خود جمع داشت و فعالیت آنها به صورت نظام‌مند انجام می‌شد اما به دلیل مدیریت سلیقه‌ای این مجموعه منحل شد و هنرمندان متفرق شدند، اضافه کرد: در این میان فرصت از دست رفت اما بار دیگر با تغییر در نگاه حوزه هنری و مدیریت آن بار دیگر تلاش برای جمع کردن هنرمندان آغاز شد و بنده به آینده این شرایط امید دارم.
وی با اشاره به اینکه دستگاه‌‎های فرهنگی دغدغه استعدادیابی و نیروسازی آنچنانی ندارند، عنوان کرد: برگزاری جشنواره‌های تکراری و عدم استفاده از افراد دارای استعداد که در جشنواره‌ها شناخته می‌شود، یک ایراد در این عرصه هنر محسوب می‌شود.
حمیدی با اشاره به اینکه نباید نتیجه جشنواره‌ها و فعالیت‌های فرهنگی را از دست داد، گفت: باید از هنرمندان و ظرفیت آنها استفاده کرد و هنرمندان شناسایی شده به حوزه هنری معرفی شوند.
چهره هنر انقلاب سال ۱۴۰۱ استان زنجان با اشاره به اینکه خانه کاریکاتور برای شناسایی و کشف استعدادها برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره را در دستور کار دارد، ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌ها و دوره‌های ویژه هنرمندان نیز برای دور هم جمع کردن آنها در برنامه‌های سال جاری پیش‌بینی شده است.
وی با بیان اینکه ما شرایط امروز کشور را مدیون شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستیم، ادامه داد: اگر شهدا نبودند ما نمی‌توانستیم امروز در امنیت و آرامش در حوزه‌های هنری فعالیت کنیم.
حمیدی با اشاره به اینکه شهدای زیادی همچون شهید آوینی هم بودند که هنرمند بوده و علاوه بر حضور در جبهه مبارزه حق علیه باطل آثار هنری زیادی هم تولید می‌کردند، گفت: هنر واقعی یعنی شهادت و شهدای هنرمند هنر حقیقی را یافتند.
کاریکاتوریست استان زنجان با اشاره به اینکه شهدا راه را به ما نشان دادند، بیان کرد: شهدا به ما نشان دادند اینکه هنر فقط برای هنر اشتباه است، بلکه باید هنر را در راه اعتلای ارزش‌ها استفاده کنیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا