اخبار ویژهاقتصاد

هند بازار هدف خوبی برای خرمای ایرانی است

محصولاتی چون خرمای ایران بازار هدف مهمی در هند محسوب می شوند.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، جلسه مشترک هیأت تجاری و اقتصادی ایران به سرپرستی اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان با دکتر ایرج الهی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در هند در محل سفارت در آخرین روز از سفر این هیات به دهلی نو برگزار شد.
ایرج الهی سفیر ایران در هند نیز در این جلسه با بیان اینکه بر اساس گزارشات سفر هیات تجاری اقتصادی ایران به سرپرستی اتحادیه صادرکنندگان نتایج خوبی را در پی داشته است، اظهار کرد: سفارت ایران در هند همه تلاش و مساعی خود را برای توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی ایران و هند به کار خواهد بست و در این زمینه با هیات های تجاری به ویژه استان ها همکاری ها ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه هند ۲۵۰ میلیون مسلمان دارد و محصولاتی از جمله خرما بازار خوبی در این کشور دارد و یکی از بازارهای هدف ما در این محصول، هند است، گفت: تفاوت هند با سایر کشور در این است که کار در هند با معیشت مردم در ارتباط است و با توجه به اهمیت بالای همکاری های با هند ، سفارت روابط تجاری را با حساسیت بیشتری دنبال می کند.
سفیر ایران در هند با بیان اینکه تجار و بخش خصوصی راهکارهای خود را در ایجاد مبادلات تجاری دارد و سفارت نیز همه سعی و تلاش خود را برای ایجاد ارتباط بهتر به جد دنبال می‌کند، خاطرنشان کرد: هند یک بازار بسیار خوب برای کشور ما است و زمینه بسیار مطلوبی در همکاری های دو طرف وجود دارد.
الهی با اشاره به اینکه فرصت های تجاری و اقتصادی، نمایشگاه و موارد دیگر از طریق سفارت اطلاع رسانی خواهد شد، اظهار کرد: بخش خصوصی در ایران مظلوم است و در حال حاضر نیز در خط مقدم اقتصاد است و امید است تا با همکاری های صورت رگفته بتوان در زمینه رشد و توسعه اقتصادی ایران گام های مثبتی برداشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا