اخبار ویژهاقتصاد

معرفی ۳۱۱ ایثارگر زنجانی برای دریافت وام مسکن به بانک‌ها

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: ۳۱۱ نفر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان از ابتدای سال جاری برای دریافت تسهیلات مسکن به ارزش ۱۰۹۵ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.
عباس برزگر با اعلام این مطلب اظهار کرد: از این تعداد ۲۲۸ نفر به ارزش ۸۲۴ میلیارد ریال تسهیلات مسکن را جذب و ۸۳ نفر نیز در حال جذب این تسهیلات هستند.
وی با اشاره به اینکه این تسهیلات از طریق بانک‌های سپه، صادرات، ملت، رفاه، ملی و تجارت به متقاضیان پرداخت می‌شود، ادامه داد: میزان اعتبار تخصیصی استان ۳۶۳ فقره است و ۳۱۱ نفر متقاضی جهت دریافت این تسهیلات در سامانه تسهیلات مسکن ثبت نام کرده بودند که تاکنون ۸۲۴ میلیارد ریال به این عزیزان اعطا شده است.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه تسهیلات مسکن در راستای ساخت و ساز یا خرید مسکن به جامعه ایثارگری پرداخت می‌شود، افزود: براساس سهمیه بنیاد شهید و امور ایثارگران، بانک‌های عامل استان موظفند سالانه براساس سهمیه ابلاغی از سوی بانک مرکزی، تسهیلات احداث و یا خرید مسکن به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان پرداخت کنند.
وی با بیان اینکه شهرستان خدابنده بیشترین میزان دریافت تسهیلات ساخت مسکن را داشته بطوریکه از ۴۷ فقره تسهیلات ساخت مسکن، ۱۹ فقره مختص جامعه ایثارگری خدابنده است، تصریح کرد: برای خرید مسکن روستایی ۲۸ فقره، خرید مسکن شهری ۲۳۶ فقره و احداث مسکن شهری ۴۷ فقره تسهیلات پرداخت شده است.
برزگر با اشاره به مبلغ تسهیلات احداث یا خرید مسکن در استان زنجان، گفت: تسهیلات مسکن در شهر زنجان ۴ میلیارد ریال، شهرستان‌ها ۳ میلیارد ریال و در روستاهای تابعه ۲.۵ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه از ۳۶۳ فقره سهمیه تسهیلات تعیین شده برای استان زنجان فقط ۳۱۱ نفر به بانک معرفی شده و مابقی سهمیه بدون متقاضی واجد شرایط است، در خصوص علت این امر توضیح داد: با توجه به تورم موجود در بازار و افزایش تورم مسکن، بین قیمت خرید یا احداث مسکن با میزان تسهیلات اعطایی رابطه منطقی و متناسب وجود نداشته و همین امر موجب عدم رغبت و استقبال جامعه هدف جهت اخذ تسهیلات مسکن نسبت به سنوات قبل شده است.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان خاطرنشان کرد: هر یک از جامعه ایثارگری متقاضی جهت دریافت تسهیلات مسکن می‌توانند ضمن مراجعه به واحد مسکن بنیاد شهید محل سکونت خود، نسبت به تکمیل مدارک اقدام کنند.
وی، نرخ سود تسهیلات مسکن ایثارگران را ۴ درصد و مدت زمان بازپرداخت آن را ۲۰ سال اعلام کرد و گفت: تسهیلات مسکن به جانبازان پنج درصد به بالا و همچنین فرزندان، والدین و همسران شهدا، آزادگان و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد به بالا نیز تعلق می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا