اخبار ویژهدین و مذهب

مسجد؛ کانون نشاط

«مسجد؛ کانون نشاط» شعار امسال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیر ستاد کانون های مساجد استان زنجان در نشست خبری با خبرنگاران شعار امسال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد «مسجد؛ کانون نشاط» است، گفت: تا کنون ۱۵۰ کانون در موضوع اوقات فراغت همکاری داشتند و پیش‌بینی می‌کنیم ۲۵۰ کانون پای کار بیایند و برای جذب جوانان مشوق‌هایی از جمله اینترنت رایگان و تخفیف‌هایی در سایت‌های اینترنتی در نظر گرفته شده است.
محسن اسلامی با اشاره به رویداد فهما افزود: فهما از سال ۱۳۹۷ شناسنامه‌دار شده و مخفف عبارت «فرهنگی هنری مساجد ایران» است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته برنامه های اوقات فراغت در ۱۵۰ کانون با شرکت بیش از ۵ هزار نفر برگزار شد، اظهار داشت: در سالجاری ۲۵۰ کانون از ۳۸۵ کانون فعال در استان مجری برنامه های طرح اوقات فراغت در مساجد استان زنجان هستند.
مدیر ستاد کانون های مساجد استان زنجان با اشاره به راهبردهای برنامه های اوقات فراغت کانون های مساجد در سالجاری، عنوان کرد: رویکرد این برنامه ها هویت سازی تشکیلاتی، خدمت دهی پایه و محوری، مساله محوری دقیق و بهره مندی متناسب با نیازها است.
اسلامی با اشاره به اینکه در زمان حاضر بیش از ۱۴ هزار نفر عضو کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هستند و در این حوزه فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: توسعه کانون های فرهنگی و هنری مساجد مصداقی از تحقق عدالت فرهنگی است.
وی اظهار داشت: حدود هزار و ۵۰۰مسجد در استان زنجان داریم و برای سال جاری تاسیس ۴۰ باب کانون فرهنگی و هنری جدید در مساجد استان در دستور کار است.
محسن اسلامی با اشاره به اینکه به ازای هر ۲۵کانون، یک کانون رابط داریم که با کل کانون‌های زیرمجموعه خود در حال فعالیت است، افزود:کانون‌هایی که در حوزه خود فعال هستند سایر کانون‌های اطراف خود را هم حمایت می‌کنند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان با بیان اینکه سایت بچه‌های مسجد دارای سه شبستان در محورهای فرهنگ، هنر و نوآوری است، یادآور شد: در این سه محور ۱۲رواق با رشته‌های مختلف تعبیه شده و با ثبت کلاس‌ها در سامانه توسط مدیران کانون‌ها و وصل شدن به سامانه‌های آموزش و پرورش، دغدغه شعار مسجد، مدرسه و خانواده نیز مرتفع می‌شود.
اسلامی افزود: بیش از ۱۵دستگاه فرهنگی هستند که به‌صورت غیرمستقیم و یا مستقیم در فعالیت‌های مساجد دخالت دارند.
وی اظهار داشت: بر این حسب ما تفاهم‌نامه‌های مشترکی را با اداره کل آموزش‌وپرورش، ورزش و جوانان و برخی دیگر از دستگاه‌های همدل مثل سپاه، بسیج و اوقاف داریم.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان گفت: شهرستان خدابنده و خرمدره از پیشتازان در بحث اوقات فراغت کانون مساجد هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا