اخبار ویژهاقتصاد

لزوم شناسایی بنگاه های املاک فاقد مجوز در زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،بر لزوم شناسایی بنگاههای املاک فاقد مجوز کسب در زنجان تاکید کرد و گفت: متاسفانه تعداد زیادی از مشاورین املاک در زنجان فاقد پروانه کسب هستند و کد فعالیت ندارند و باید مشاورین املاک دارای مجوز و فاقد مجوز به خوبی پالایش شود.
اصغراسماعیلی روز پنجشنبه در اولین جلسه کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات استان در محل اداره کل راه و شهرسازی زنجان،گفت: امیدوارم برگزاری این جلسه خروجی خوبی در استان داشته و اثر خوبی در بازار مسکن داشته باشد. 
وی با بیان اینکه رئیس جمهور به کنترل بازار مسکن بسیار تاکید دارند،اظهار کرد: در بخش مسکن دستگاههایی که به نوعی مسئول هستند باید ورود جدی به کنترل بازار مسکن داشته باشند. 
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،گفت: تعزیرات حکومتی استان در کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات ماموریت ویژه ای دارد. 
اسماعیلی با بیان اینکه طی هفته گذشته گشتی از بازار مسکن استان انجام گرفته و باید نقاط ضعف و قوت در این کارگروه بررسی شود،تاکید کرد: مسکن در سبد کالایی خانوارها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و خانواده ها هزینه های زیادی برای خرید آن می کنند. 
وی با اشاره به اینکه وظایف تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات مشخص است ،افزود: مقابله با تخلفات و پیشگیری از تخلفات بنگاههای مشاور املاک باید به جد مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، بر لزوم تشکیل گشت های مشترک تاکید کرد و گفت: وظایف هر دستگاه مشخص است و کار تیمی است و همه دستگاهها دخیل هستند  و باید به صورت جهادی وارد شوند تا به نتیجه خوبی در بازار مسکن برسیم.
اسماعیلی بر لزوم شناسایی بنگاههای املاک فاقد مجوز کسب در زنجان تاکید کرد و افزود: متاسفانه تعداد زیادی از مشاورین املاک در زنجان فاقد پروانه کسب هستند و کد فعالیت ندارند و مشاورین املاک دارای مجوز و فاقد مجوز به خوبی پالایش شود. 
وی بر لزوم تسریع در شناسایی خانه های خالی در زنجان تاکید کرد و با بیان اینکه توجه به این مهم از وظایف  مهم  کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات،افزود: یکی از مواردی که در افزایش قیمت فروش مسکن در بازار املاک و مستغلات مهم است شناسایی خانه های خالی است و در این راستا در زمینه شناسایی خانه های خالی، برای هریک از اعضای کارگروه وظایفی تعریف شده و باید همه دستگاههای اجرایی پای کار آمده  و ورود جدی بکنند و  دستگاههای خدمات رسان در این خصوص کمک حال بسیار خوبی هستند. 
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان تصریح کرد: شبکه بانکی گزارش هفتگی از تسهیلات پرداختی به دبیرخانه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات ارائه دهد. 
اسماعیلی بیان داشت: وزارت راه و شهرسازی نسبت به پرداخت ودیعه مسکن به مستاجرین واجد شرایط طی فرآیندی آنها را به بانک معرفی می کند و بانکها تسهیلات لازم را پرداخت می کنند. 
وی بر لزوم تشکیل جلسات کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات در لایه های کارشناسی  تاکید کرد و گفت: در کارگروه جزئیات کار با جوانب کلی سنجیده و تعداد بازدیدهایی که اتفاق می افتاد مشخص شود. 
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: باید تیم کاری در این کارگروه به صورت میدانی وارد عرصه شوند تا اهداف کارگروه را جلو ببریم. 
اسماعیلی ،با بیان اینکه تراکم جمعیتی در شهر زنجان بالا است،ادامه داد: باید به صورت ویژه در خصوص بازدید از واحدهای معاملات ملکی وارد کار شد چرا که تراکم جمعیتی در برخی از شهرک های مسکونی شهر زنجان بالا بوده و قیمت ها توسط این افراد مشخص می شود. 
وی افزود: نمایندگان گشت های بازرسی طی سه روز به اداره کل راه و شهرسازی معرفی شوند و تخلفات در بازار مسکن به خوبی پالایش و مشخص شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا